آخرین اساسنامه قانون رتبه بندی معلمان


«آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان» از سوی کمیته تدوین اساسنامه مجلس شورای اسلامی به هیئت وزیران ارسال شد.

به گزارش ایسنا، مهدی اسماعیلی، رئیس کمیته مشورتی آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی با بیان اینکه کار تدوین آیین نامه اجرایی در کمیته تنظیم مقررات به پایان رسیده و نسخه نهایی این آیین نامه به هیئت دولت ارسال شده است، گفت: .

تصویب قانون رتبه بندی معلمان در راستای تحقق وعده های باقی مانده از ابتدای مجلس یازدهم تا جایی که در دستور کار این مجلس قرار گرفت. محمد باقر قالیباف رئیس مجلس از این قانون به عنوان «خدمت مجلس انقلاب به فرهنگیان» وی از دولت خواست با تسریع در تصویب مراحل پایانی، قانون رتبه بندی معلمان را در روزهای آتی هرچه سریعتر اجرا و نیازهای معلمان را برآورده کند.

قبلی از ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم اعلام شد که دولت مصمم است در راستای ارتقای منزلت فرهنگیان به تمامی شئونات قانون رتبه بندی معلمان توجه و از این طریق در جهت ارتقای کیفیت آموزشی کشور گام بردارد.

دولت نیز قول داده است که سند تحول آموزش و پرورش را به عنوان یکی از اسناد بالادستی اجرا کند.

رئیس جمهور همچنین به مسئولان مربوطه دستور داد تا وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان را رصد کنند.

لزوم نظام مند شدن نظام های متعدد و گسترده در حوزه آموزش و پرورش از سوی وزیر آموزش و پرورش از دیگر دستورات رئیس جمهور برای رفع دغدغه فرهنگیان بود.

همچنین بر لزوم تهیه نقشه شورای عالی آموزش و پرورش به عنوان اتاق فکر ایجاد تحول آموزشی در کشور با حضور نیروهای تحول آفرین، جنبه جدید و خلاقانه تاکید شد.

استفاده از نیروهای شایسته و متعهد در نقاط مختلف کشور، عدالت در استخدام، عدالت در استخدام، عدالت در ارتقاء و عدالت در پرداخت حقوق همزمان از دیگر دستورات رئیس جمهور در رابطه با شخصیت های فرهنگی بود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.