اجرای 4045 واحد اشتغال پایدار روستایی در استان کرمان


ایسنا/ کرمان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از اجرای 4 هزار و 45 واحد اشتغال پایدار روستایی در استان خبر داد.

جعفر رودری شامگاه 7 اسفندماه در ششمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان اظهار داشت: روند نرخ بیکاری در استان بر اساس آخرین اطلاعات (پاییز 1400) 11.3 درصد و بالاتر است. از میانگین کشوری (8.9).
دبیر کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کاهش نرخ مشارکت را دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال های اخیر عنوان کرد و افزود: است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان سهم اشتغال استان در بخش کشاورزی در پاییز امسال را 38.6 درصد، صنعت را 20.7 درصد و خدمات را 40.6 درصد اعلام کرد و گفت: نرخ مشارکت مردان در این مدت 67.4 درصد است. درصد و نرخ مشارکت زنان 12.9 درصد بوده و استان کرمان بر اساس آخرین اطلاعات از وضعیت شاخص های بازار کار استان در پاییز امسال در رتبه 21 در نرخ مشارکت و 25 کشور در نرخ بیکاری قرار دارد. 1400.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش سازمان بین‌المللی کار (ILO)، جوانان جزو اولین افرادی هستند که شغل خود را از دست می‌دهند و همچنین جزو آخرین افرادی هستند که شغل پیدا می‌کنند که این امر به عوامل بسیاری از جمله «از دست دادن فرصت‌های بازآموزی، عدم وجود تجربه و مهارت و غیره.» گفت: وضعیت جوانان بیکار که نمی آموزند یا آموزش نمی بینند با شاخص NEED.
(بدون شغل، تحصیل یا آموزش) با نشان دادن سهم جوانان 15 تا 24 ساله که نه در حال تحصیل و نه کسب مهارت هستند، این شاخص برای استان کرمان 36.2 (کشور 36.2)، محاسبه شده برای مردان 24.6 (کشور 23.8) اندازه گیری شده است. ) و زنان در استان 48.5 (کشور 49).
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تاکید کرد: شاخص NEED مناسب ترین معیار برای نشان دادن واقعیت های اقتصادهای نوظهور در معرض خطر بیکاری و عدم فعالیت است و نشان دهنده توجه جوانانی است که تمایلی به ورود به بازار کار ندارند. کارکنان در معرض خطر تفکیک اجتماعی و بازار کار هستند زیرا توانایی خود را برای یافتن شغل بهبود نمی‌بخشند.
وی بر نقش برنامه ریزان و سیاست گذاران نیروی انسانی کشور و استان به ویژه جوانان در تحقق توسعه پایدار و اتخاذ تدابیری مانند سرمایه گذاری و ایجاد شرایط مناسب برای توانمندسازی جوانان در امر آموزش و ارتقای سطح تحصیلات تاکید کرد. مهارت ها و در نتیجه ورود آنها به بازار کار را ضروری دانست.
رودری با اشاره به عملکرد قانون اشتغال پایدار روستایی گفت: تاکنون 778.4 میلیارد تومان از مجموع 793.3 میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به استان، 599 و 9 میلیارد تومان مصوب بانک ها و 573.8 میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافته است. 9 هزار و 281 فرصت شغلی جدید ایجاد و حدود 70 میلیارد تومان در این طرح در چهار بانک عملیاتی مورد مطالعه معرفی شد.
دبیر کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به ماده 6 ملی حمایت از محله پايدار در منا 14/1396) از اجرای طرح یکسری تسهیلات اشتغال پایدار یک روستایی از استان خبر داد و افزود: پایش میدانی اجرای طرح های اشتغال پایدار روستایی در 23 شهرستان استان توسط کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به مدت یک ماه از 18 دی ماه انجام شد که بر این اساس از 4045 طرح بازدید شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همچنین گزارشی از عملکرد چهار کارگروه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان ارائه کرد و تا امروز در مجموع 497 مصوبه در 84 جلسه اجرا شده است. .
انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.