ادامه پروژه نفتی روسنفت بدون شریک غربی


با گذشت بیش از یک هفته از اعلام خروج یک شریک اصلی از پروژه نفتی وستوک قطب شمال در منطقه قطب شمال، روس نفت به پیگیری این پروژه ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا، ایگور سچین، مدیرعامل شرکت روسنفت در مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ اعلام کرد: این پروژه همچنان فعال است و طبق برنامه در حال توسعه است. ما بر مشکلات اجتناب ناپذیر غلبه می کنیم و مطمئن هستیم که همه چیز تکمیل خواهد شد.

Trafigura Commodity Trading در این ماه اعلام کرد که قصد دارد 10 درصد از سهام پروژه نفت وستوک را بفروشد و به موج مهاجرت شرکت های انرژی غربی مانند بریتیش پترولیوم و شل از پروژه های روسیه در پاسخ به جنگ اوکراین پیوست.

در دسامبر 2020، ترافیگورا با خرید یک بسته 7 میلیارد یورویی (8.5 میلیارد دلاری) در پروژه وستوک موافقت کرد. ارزش کل این پروژه 85 میلیارد دلار است. گروه Vitol و کنسرسیوم Mercantile & Maritime در سال 2021 5 درصد از سهام Vostok Oil را خریداری کردند و Rosneft 3.5 میلیارد یورو از این معامله دریافت کرد.

این پروژه شامل چندین میدان در شبه جزیره قطب شمال تایمر است و قرار است تولید آن در سال 2024 آغاز شود. به گفته سچین، تولید این پروژه می تواند به 115 میلیون تن در سال برسد، معادل 2.3 میلیون بشکه در روز تا سال 2033 که معادل است. به بیش از 20 درصد از تولید نفت روسیه در سال گذشته.

پروژه های انرژی روسیه پس از خروج شرکت های بین المللی در بحبوحه تحریم های دولت و تحریم های خودسرانه، با فشارهای لجستیکی و فناوری بی سابقه ای مواجه شده اند.

به گزارش بلومبرگ، بریتیش پترولیوم، بزرگترین سهامدار خارجی روس نفت، در ماه فوریه اعلام کرد که 19.75 درصد از سهام روسنفت را به فروش خواهد رساند. با این حال، ساچین گفت که این شرکت بریتانیایی همچنان سهامدار روسنفت و همچنین در چندین سرمایه گذاری مشترک دیگر است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.