ارتش در دوران دفاع مقدس با تمام وجود در خدمت جمهوری اسلامی بود


ایسنا/ لرستان فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 84 پیاده لرستان گفت: ارتش در دوران دفاع مقدس با تمام نیرو در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

وی در مراسم رونمایی از کتاب جانباز و فیلم مستند اسکندر که به همت حوزه هنری لرستان برگزار شد، با اشاره به رشادت های رزمندگان به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران، مراد خوشکنار، گفت: آنها مهم بودند. ” .

وی گفت: اتحاد، انسجام، همدلی و هماهنگی نیروهای سفاک ارتش، رژیم بعث را از سرزمین های اشغالی بیرون رانده است.

خوشکنار گفت: تحول انقلابی به ارتش مصادف با نهضت امام خمینی (ره) از 15 خرداد 42 آغاز شد و ارتش غیور بخشی از سپاه امت اسلامی همواره در خدمت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. همراه با مردم

وی تصریح کرد: حرکت ارتش در تاریخ ارتش های جهان بی سابقه بوده است، آنها همیشه همگام با جریان های انقلابی بوده اند. در غیر این صورت افراد زیادی در جریان کودتا کشته می شدند.

خوشکنار افزود: در رژیم گذشته بیش از 100 نفر از کارکنان ارتش و فعالان انقلابی در زندان ساواک بودند که تعدادی از آنها به شهادت رسیدند.

وی افزود: ارتش در طرح ها و عملیات های مردمی مانند سیل، زلزله و بیماری های قلبی عروقی در رفع مشکلات مردم کار بزرگی انجام داده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 84 پیاده لرستان در ادامه گفت: 99 درصد کارکنان لشکر 84 خرم آباد از ایل بزرگ لرستان هستند.

خوشکنار با اشاره به رشادت های امیر اسکندر بیرانوند از فرماندهان دلیر دفاع مقدس افزود: بدون شک اسکندر بیرانوند مایه افتخار و سربلندی مردم در لر است.

وی با تشکر از دست اندرکاران اجرای این آیین ابراز امیدواری کرد با برگزاری چنین برنامه هایی قهرمانان دوران دفاع مقدس به نسل های جوان معرفی شوند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.