ارمنستان از روسیه خواسته است نیروهای خود را از جمهوری آذربایجان از قره باغ خارج کند


ارمنستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که انتظار دارد روسیه اقداماتی را برای خروج نیروهای خود از منطقه قره باغ کوهستانی که تحت کنترل نیروهای حافظ صلح روسیه است، انجام دهد. جایی که تنش در یک مناقشه ارضی افزایش می یابد.

به گزارش ایسنا، در سال 2020، نیروهای جمهوری آذربایجان نیروهای ارمنی را از قره باغ و اطراف آن که از دهه 1990 کنترل آنها را در دست داشتند، بیرون راندند، قبل از اینکه روسیه میانجیگری برای آتش بس و استقرار نیروهای حافظ صلح باشد.

روز شنبه مسکو اعلام کرد که جمهوری آذربایجان با اعزام نیرو به منطقه ای در نزدیکی روستای فراخ، توافقنامه را نقض کرده است، اما آذربایجان تا یکشنبه آنها را عقب نشینی کرده است.

وزارت خارجه ارمنستان روز دوشنبه خواستار تحقیق درباره اقدامات نیروهای حافظ صلح روسیه در جریان این حمله شد و دو نقشه از وزارت دفاع روسیه منتشر کرد که به گفته این وزارتخانه نشان می‌دهد که نیروهای جمهوری آذربایجان هنوز وجود دارد .

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «از نیروهای حافظ صلح روسی در قره باغ کوهستانی انتظار داریم اقدامات مشخصی برای جلوگیری از تهاجم واحدهای مسئولیت جمهوری آذربایجان در حوزه مسئولیت نیروهای حافظ صلح انجام دهند».

جمهوری آذربایجان روز یکشنبه اعلام کرد که عقب نشینی نکرده است و افزود که این منطقه “سرزمین مستقل خود” است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.