از صدور حکم قتل تا تصویب لایحه قانون نظام ارزشیابی معلمان

هفته گذشته حکمی برای قاتل شهید رنجبر، تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان توسط شورای نگهبان، مژده دیوان عدالت اداری برای کارگران مشمول قانون کار و… صادر شد. . از مهمترین اخبار حقوقی و قضایی هفته بود.

به گزارش ایسنا، در این گزارش مهم ترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته را مرور می کنیم.

حکم قاتل شهید رنجبر صادر شد

از صدور حکم قتل تا تصویب لایحه قانون نظام ارزشیابی معلمان

یک مقام ارشد قضایی استان فارس گفت: دادگاه پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا و صدور کیفرخواست و همچنین با ارائه وکیل متهم و با رعایت مفاد آیین دادرسی کیفری، مهلت رسیدگی را در اسرع وقت تعیین کرد. تنها یک ماه پس از ترور و شهادت شهید رنجبر، جلسه دادگاه تشکیل شد و دادگاه پس از اعلام ختم محاکمه و همچنین جراحات بی تاثیر در قتل یک سرباز، حکم شخصی صادر کرد.

لایحه قانون نظام ارزشیابی معلمان تصویب شد

از صدور حکم قتل تا تصویب لایحه قانون نظام ارزشیابی معلمان

سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: لایحه نظام طبقه بندی معلمان که در مراحل قبل از سوی شورای نگهبان با مشکلات و ابهاماتی مواجه شده بود، در جلسه امروز شورا مورد بازنگری قرار گرفت و مورد بازنگری قرار نگرفت. یافت. خلاف موازین شرعی و قانون اساسی باشد. امیدوارم اجرای این قانون باعث ارتقای کیفیت آموزش در کشور و رفع دغدغه معلمان عزیز شود.

خبر خوش برای دیوان عدالت اداری برای کارگران مشمول قانون کار

از صدور حکم قتل تا تصویب لایحه قانون نظام ارزشیابی معلمان

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری مقرر شد پرداخت عیدی کارگران مشمول قانون کار و شاغل در دستگاه های اجرایی با رعایت ضوابط قانون کار و نظر مقام معظم رهبری انجام شود. شورای کار موضوع قانون کار مصوب 6/12/1370.

سخنگوی قوه قضاییه: اقدامات خوبی برای رسیدگی به تخلفات بورس انجام داده ایم

از صدور حکم قتل تا تصویب لایحه قانون نظام ارزشیابی معلمان

سخنگوی دادگستری در پاسخ به سوالی درباره بازار سرمایه و بورس گفت: سازمان بازرسی کل کشور از زمانی که بازار سرمایه مشکلاتی پیدا کرد وارد این موضوع شد. ضمناً به مسئولان ذیربط در زمان خود تذکر دادم و برای اعضای هیأت مدیره بازار سرمایه پرونده تشکیل و در رابطه با تخلفات آنها به هیأت عالی بورس ارجاع شد.

وی افزود: پرونده جنایی در بازرسی تشکیل شد و اعضای هیات مدیره را دعوت و موضوع را به آنها ابلاغ کردم و به مرجع قضایی ارسال شد. در مورد مراجع قضایی نیز پرونده به مراجع قضایی معرفی و منجر به صدور رای بدوی شد و این روند همچنان ادامه دارد.

خدائیان در پاسخ به سوالی مبنی بر رصد سایبری تخلفات فضای مجازی، گفت: مشکل فضای مجازی امروز در کنار فضای واقعی است، یعنی مردم در فضای مجازی زندگی می کنند و شغل و کسب و کار هم دارند، فضای واقعی چگونه نیاز به نظارت دارد و آیا این یک امر است. آدم کشی. به وقوع میپیوندد.” قابل ردیابی است، اگر جرایم در فضای مجازی اتفاق بیفتد باید پیگرد قانونی داشته باشد.

وی با بیان اینکه چندین پرونده در ارتباط با کلاهبرداری و افترا تشکیل شده است، گفت: در ماه های اخیر پرونده های زیادی در ارتباط با کلاهبرداری ارزهای دیجیتال تشکیل شده است. بنابراین رسیدگی به این جرایم در دستور کار دادگستری قرار گرفته و از دست اندرکاران تقاضا داریم این فضا را مدیریت کنند. البته مدیریت به معنای محدودیت نیست و اگر خشونت و افترا در فضای مجازی آموزش داده شود، امکان شناسایی وجود دارد.

10 دستور کار برای حفاظت از منابع طبیعی در کنار دریای اژه را توضیح دهید

از صدور حکم قتل تا تصویب لایحه قانون نظام ارزشیابی معلمان

رئیس کل دادگستری در نشست مشترک دادگستری با وزارت جهاد کشاورزی به تشریح موضوعات و مقوله‌هایی پرداخت که می‌تواند در اولویت‌بندی کمیسیون مشترک دادگستری و وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد و در این راستا 10 دستور کار مشخص از جمله اراضی ملی و اولویت بندی مدیریت تاخیرهای پس از ساخت و ساز، «زمین کشاورزی»، «تغییر الگوی کشت و مصرف آب»، «انسداد انسداد و بسترهای فاسد در عرصه زمین»، « اتخاذ تدابیر و راهکارهای لازم برای کاهش تعداد روباز پرونده های قضایی مربوط به منابع طبیعی و اراضی ملی»، «تعیین مرجع واحد» برای صدور مجوز تغییر مقصد، «تعیین مصادیق تغییر کاربری اراضی و دیوارها در زمین کشاورزی. «و» بررسی نحوه اجرای تصمیمات نهایی صادره در خصوص احداث استحکامات غیرمجاز و حذف صید».

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.