از طریق دیپلماسی، نقش بازیگران فردی و نهادی از جمله مبلغان مذهبی بسیار مهم است.


سعید خطیب زاده، سخنگوی و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه «اولین همایش بین المللی تبلیغ دین: چالش ها و فرصت ها» به میزبانی جامعه المصطفی سخنرانی کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس مرکز دیپلماسی وزارت امور خارجه در سخنانی درباره تبلیغ جهانی دین از منظر دیپلماسی گفت: فضای عمل و بسیاری از مفاهیم اساسی روابط بین الملل به طور کلی و روش ها و بازیگران. . در دیپلماسی به گونه ای شده اند که قوانین سنتی و شناخته شده و بازیگران کلاسیک مانند گذشته فضای منحصر به فرد و منحصر به فرد خود را ندارند. اگر در گذشته موسسات سنتی با قوانین کلاسیک خود در حوزه دیپلماسی رسمی و غیررسمی، بازیگران انحصاری محسوب می‌شدند، اکنون مثلاً فردی با حساب توییتر در خانه یا دفتر کوچک خود می‌تواند به یک رسانه، مدرسه یا مرجع دسترسی داشته باشد. محل استناد چنین نمونه هایی نیز نشان از تحولات حوزه ارتباطات در عرصه بین المللی دارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی 43 سال پیش در بین دو قطب کمونیسم و ​​سرمایه داری، راه سوم مردم سالاری دینی را به جهانیان معرفی کرد و امروز با تلاش ما باید ثمره آن بازتولید تمدن بزرگ اسلامی باشد. که قطعاً نقطه شروع و منبع ایران است.» اسلامی است و در این راستا دیپلماسی دینی و به ویژه نقش بازیگران فردی و نهادی از جمله مبلغان دینی بسیار مهم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: آنچه امروز شاهد آن هستیم، بمباران پیام های مختلف با بهترین ابزار و روش های جدید توسط مدارس و مراجع بقا در ایجاد و تداوم هرج و مرج اخبار و ارزش های جهانی است. بنابراین سؤال اصلی که همه فعالان جهادی جهانی باید تبیین کنند این است که در چنین شرایط جهانی در کجا قرار داریم و نسبت ما با آن نمونه عالی که پیام موعود انقلاب اسلامی است چیست؟

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امروزه تنها شناخت پیام و تسلط بر محتوا کافی نیست، بلکه شناخت مخاطب، قالب، روش و ابزار کافی است. نتایج موثرتری داشتند.

سعید خطیب زاده در پایان تاکید کرد: وزارت امور خارجه در کنار فعالان دینی است و ارزش های والای اسلام و انقلاب را در این تلاش جهانی تبیین می کند و با بسیج توان خود در کانون همراه است. و نمایندگی های وی در خارج از کشور در این راستا.

در این مراسم که با حضور اساتید و طلاب المصطفی از سراسر کشور، علاوه بر خطیب زاده، آیات اعرافی، مدیر سمینار علم الهدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد، حجه الاسلام والمسلمین محمدی برگزار شد. قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و تعدادی از شخصیت های حوزه و دانشگاه نیز سخنرانی کردند.

لازم به ذکر است پیش از این همایش رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه کشورمان در جلسه اعضای هیئت رئیسه جامعة المصطفی حضور یافت.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.