از نیلوفر 8 تا عقاب طلایی ایران

ایسنا/ آذربایجان غربی این کلیسا در بین بسیاری از ارامنه به کلیسای تادئوس مقدس یا کلیسای تاتاووس معروف است، زیرا بنا بر منابع تاریخی و مذهبی، مقبره تادئوس مقدس (تاتاووس) یکی از حواریون حضرت عیسی مسیح است که از شمال بین النهرین در سال 1398 به این مکان آمده است. 43. دی ساعت او برای تبلیغ مسیحیت آمد.

مردم این دیار که در آن زمان زرتشتی و پرستش بودند به تدریج به دین او گرویدند. پادشاه آن دیار و دخترش «ساندخت» به مسیحیت گرویدند، اما پس از مدتی پادشاه پشیمان شد و دستور کشتن ططاووس و سندخت و 3500 ارمنی را صادر کرد و این کلیسا نماد شهادت شد.

بعدها در سال 302 میلادی، تیرداد شاه این دیار که مسیحی شده بود، دستور داد کلیسایی بر آرامگاه ططاووس بنا کنند تا یاد و خاطره شهادت از سوی خداوند که بزرگترین سعادت بشری به شمار می رود، همیشه باقی بماند. می گویند هر سال در اواخر تیر و اوایل مرداد مصادف با سالگرد شهادت آن مرد مراسم باشکوهی با حضور هزاران نفر از ارامنه برگزار می شود. مردم از سراسر جهان به اینجا می آیند و آیین ها و مراسم ارمنی را در اطراف کلیسا انجام می دهند، چادر می زنند و چند روز را به عبادت می گذرانند.

از نیلوفر 8 تا عقاب طلایی ایران

فعالان گردشگری قره کلیسا را ​​یکی از باشکوه ترین بناهای ارمنی ایران می دانند که حجم، معماری و مجسمه های زیبا آن را به یک اثر گردشگری در سطح جهانی تبدیل کرده است.

ویژگی های معماری اورارتویی را می توان در سرتاسر کلیسای تاریخی 2000 ساله مشاهده کرد. نمادهای اسرارآمیز کلیسا که از یک جهان صحبت می کنند بر اساس باورهای گذشته و فرهنگ های تاریخی و کهن این سرزمین بر روی بدن یک جسد سنگی باستانی، نماد و رمز و راز نقش بسته است. از نیلوفر آبی 8 تا عقاب طلایی ایران از دایره های متحدالمرکز تا نقاشی های صلیب و صلیب شکسته و صلیب مسیحیت از تصاویر مریم و مسیح و روح القدس تا شیطان و آتش و شیطان. و شمشیر می خواهد ساعت ها بنشیند و فکر کند و درباره تاریخ تحقیق کند.

از نیلوفر 8 تا عقاب طلایی ایران

به گزارش ایسنا، کلیسای قره متعلق به ارامنه است که در جنوب ماکو و در 20 کیلومتری شمال شرقی چالدران در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد.دیماه 1378 به عنوان شانزدهمین میراث ناملموس ایران در یونسکو به ثبت رسیده است.


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.