استان کرمان استانی حادثه خیز است

استان کرمان استانی حادثه خیز است

ایسنا/ کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر و مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در سفر یک روزه به کرمان بر اهمیت نقش آموزش و پیگیری به عنوان دو رکن اصلی امداد و نجات تاکید کردند.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به تصادف در استان کرمان گفت:
رضا فلاح با تاکید بر اینکه آموزش و پیشگیری دو رکن اصلی امداد و نجات است، افزود: آموزش عموم مردم بسیار حائز اهمیت است و این آموزش باعث شده تا شاهد کاهش آمار قربانیان حوادث اخیر در کرمان باشیم.
وی با اشاره به نقش ذاتی جمعیت هلال احمر در زمینه پیشگیری از حوادث، پاسخگویی و توانبخشی افزود:
فلاح خاطرنشان کرد: کرمان و یزد دارای نقاط مرزی و شرایط جغرافیایی مشترک هستند و مطمئناً در صورت بروز حادثه می توانند در اسرع وقت به مصدومان کمک کنند.
وی با اشاره به عظمت و ماهیت حادثه خیز کرمان گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمان با توجه به وظایف ذاتی خود در تلاش است تا در اسرع وقت بهترین پاسخگویی به حوادث را داشته باشد.
فلاح با اشاره به تعامل استان های کرمان و یزد گفت: با توجه به وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر برای نجات جان افراد، این همدلی ها و حمایت ها باید در همه استان ها صورت گیرد تا شاهد پیشرفت و موفقیت در امدادرسانی به مجروحان باشیم. «نظاره گر وقایع باشید.
وی در ادامه به اجرای مانور مشترک فرضی بین اعضای کارگروه امداد و نجات مدیریت بحران یزد و کرمان اشاره کرد و گفت: “
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اهمیت نقش پیشگیری از حوادث گفت: هر چه دانش، مهارت و تخصص امدادگران در حوزه امداد و نجات تخصصی و نجات بخش باشد، تخصصی تر می شود. و عملیات نجات موفقیت آمیز خواهد بود.
وی با اشاره به ساخت لایه قلوه سنگ و سد رودخانه، بهسازی منازل روستاهای در معرض سیلاب اخیر در جنوب استان، افزود: این اقدامات در استان کرمان مورد تایید و تشویق رئیس جمهور بوده است. ”
فلاح بر اجرای مانورهای مشترک با سناریوهای مختلف بین دو استان یزد و کرمان تاکید کرد و گفت: .
خانه های هلال بهترین مکان برای مدیریت بحران است
وی در جمع مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به ظرفیت خانه های نیمه ماه گفت: و ظرفیت مدیریت بحران در حوادث.
مجید سعیدی افزود: در دقایق اولیه حادثه دسترسی ما به خانه های هلال روستاها و ارزیابی مناطق آسیب دیده توسط اعضای آموزش دیده این مراکز انجام می شود و مدیریت بحران استان در زمان وقوع حادثه از این ظرفیت استفاده می کند. وقوع تصادف.”

وی در ادامه از خدمات خالصانه، داوطلبانه و بی تکلف نیروهای امدادی هلال احمر قدردانی و تشکر کرد و خاطرنشان کرد: حضور امدادگران در زمان وقوع حادثه موجب آرامش مصدومان و حتی اعضای مدیریت بحران شد.
سعیدی با اشاره به اینکه در 9 ماهه نخست سال 58 بلای طبیعی در استان کرمان رخ داده است گفت: در این چند ماه 628 زلزله در استان رخ داده و بیش از 5 زلزله ریشتر به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در مناطق مختلف حادثه خیز استان با همکاری جمعیت هلال احمر، سپاه، بنگاه های اقتصادی و … افزود: استان ما باید همیشه آماده و پذیرای حوادث باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد همچنین هدف از این بازدید و بازدید از ادارات مختلف آموزشی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان را افزایش ارتباط و هماهنگی بین جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران کرمان عنوان کرد. . و استان های یزد.
دکتر حرازی زاده یزدی افزود: اجرای مانور مشترک استان های یزد و کرمان در منطقه بیاض کرمان در کسب تجربیات مشترک نهادهای امدادی هلال احمر و مدیریت بحران در این دو استان بسیار موثر بوده است.
وی با اشاره به اینکه حوادث مختلفی در استان کرمان در حال وقوع است، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر استان کرمان در تصادفات به مردم خدمات خوبی ارائه کرده است.
وی گفت: اقدامات و عملکرد جمعیت هلال احمر استان کرمان و مدیریت بحران در استانداری یزد زبانزد است.
گفتنی است مدیرعامل جمعیت هلال احمر و مدیر کل مدیریت بحران استان یزد به همراه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با استاندار کرمان و دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور فاتحه با آرمان های شهید حاج قاسم سلیمانی تجدید میثاق کردند.

استان کرمان استانی حادثه خیز است

استان کرمان استانی حادثه خیز است

استان کرمان استانی حادثه خیز است

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.