اصلاحات ۱۹ بندی اساسنامه کمیته‌ملی المپیک

اصلاحات ۱۹ بندی اساسنامه کمیته المپیک پس از ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان مشخص شد.

به گزارش ایسنا، ابتدای آبان ماه سال ۱۳۹۸ بود که اسحاق جهانگیری، معاون اول سابق رییس جمهوری، اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران که در جلسه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ هیات وزیران به تصویب رسیده بود را به پیوست برای اقدام معمول به شورای نگهبان ارسال کرد.

هیات وزیران در جلسه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و به استناد تبصره (۳) ماده واحده قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵، اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران را تصویب کرده بود.

در همین راستا، عباسعلی کدخدایی سخنگوی سابق شورای نگهبان، در تاریخ ۱۰ تیر ۱۳۹۹، به معاون اول وقت رییس جمهوری اعلام کرد که اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه مورخ ۱۴ مهر ۱۳۹۸ هیأت وزیران، در جلسات متعدد شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در رابطه با آن اعلام نظر شد.

به منظور مشاهده ایرادات و موارد مدنظر شورای نگهبان در رابطه با اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می‌توانید اینجا کلیک کنید.

پس از آن، مصوبه اصلاحی هیات وزیران از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری در تاریخ ۳۰ خردادماه سال جاری به دبیرخانه شورای نگهبان ارجاع و اعلام شد که بازگشت به نامه شماره ۱۸۴۶۴/۱۰۲/۹۹ مورخ ۱۰ تیرماه ۱۳۹۹ در خصوص اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، اصلاحات لازم جهت رفع ایرادات آن شورا در جلسه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ هیات وزیران تصویب شده است.

اصلاحات ۱۹ بندی اساسنامه کمیته‌ملی المپیک

اصلاحات ۱۹ بندی اساسنامه کمیته‌ملی المپیک

برای مشاهده مصوبه اصلاحی هیات وزیران، می توانید اینجا کلیک کنید.

در نهایت نیز شورای نگهبان، نظر تاییدی خود را در تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ اعلام کرد که در ادامه آمده است:

اصلاحات ۱۹ بندی اساسنامه کمیته‌ملی المپیک

انتهای پیام


خبرهای مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.