اعلام رقم سبد معیشت کارگران تا ساعاتی دیگر

اعلام رقم سبد معیشت کارگران تا ساعاتی دیگر

نشست رسمی شورای عالی کار از دقایقی قبل با حضور شرکای اجتماعی و نمایندگان کارگری وکارفرمایی به منظور اعلام رقم سبد هزینه معیشت کارگران آغاز شد.

به گزارش ایسنا، در حالی که برخی مقامات کارگری طی مصاحبه با رسانه ها از تعیین دستمزد ۱۴۰۱ در جلسه عصر امروز شورای عالی کار خبر داده اند، اما صورتجلسه ارسال شده از سوی معاونت روابط کار به نمایندگان کارگری و کارفرمایی از چیز دیگری حکایت دارد و در مذاکرات جلسه شورای عالی کار چهار محور در دستور کار قرار خواهد داشت.
بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار ایسنا به دست آورده قرار است در چهارمین نشست شورای عالی کار که از ساعت ۱۸ آغاز شده، به موضوع ارائه گزارش کمیته دستمزد در خصوص عدد و رقم سبد معیشت کارگران، روش شناسی اصلاح قانون کار، بررسی آیین نامه ارسالی حق مسکن به هیات دولت و ارائه گزارش بررسی مزد منطقه ای از سوی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی پرداخته شود.
با توجه به عدد و رقم و گزارشی که اعضای کمیته مزد بر اساس اعلام مراجع رسمی آماری از هزینه معیشت و بررسی تورم موجود و اقلام خوراکی به دست آورده است، به طور قطع محور اصلی مذاکرات جلسه شورای عالی کار در خصوص تعیین و اعلام هزینه سبد معیشت کارگران خواهد بود.
پیش از این محمدرضا تاجیک – نماینده کارگران در شورای عالی کار – به ایسنا گفته بود:” تعیین رقم سبد معیشت و چارچوب آن مشخص است و ما منتظر هستیم تورم پایانی سال اثر خود را نشان بدهد و بر اساس آن تصمیم بگیریم. “
به گفته وی، مزد حداقلی به قوت خود باقی است و کارگران نگران بررسی ابعاد مزد منطقه در کمیته دستمزد نباشند؛ شورای عالی کار به موضوع تعیین رقم سبد معیشت در بهمن ماه می پردازد.
سال گذشته کمیته دستمزد هزینه ماهانه سبد معیشت را شش میلیون و ۸۹۵ هزار تومان اعلام کرد که تنها شامل کالاها و اقلام خوراکی کارگران می شد.
پیش از این بانک مرکزی هزینه ماهانه سبد معیشت خانوار را ۱۱ میلیون تومان اعلام کرده بود.
به گزارش ایسنا، چهارمین نشست شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت، وزیر صمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده موسسه استاندارد از ساعت ۱۸ آغاز شده و جامعه کارگری در انتظار اعلام رقم سبد معیشت کارگران و نتیجه ماهها برگزاری جلسات کمیته مزد از سوی شرکای اجتماعی است.
انتهای پیام


خبرهای مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.