اعلام نتایج تست دوپینگ با فنجان تخت / ارسال 93 آزمایش جدید به کلن


تمامی نتایج آزمایشات ضد دوپینگ انجام شده در جام تختی توسط ایران نادو منفی اعلام شد و همزمان 93 نمونه جدید از رشته های مختلف ورزشی گرفته و به آزمایشگاه شهر کلن ارسال شد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون کشتی اخیرا بحث کرده است آژانس ملی مبارزه با دوپینگ ایران پیش از این گزارش اشتباهی مبنی بر عدم حضور قهرمانان مبارزه به کمیته بین المللی المپیک (IOC) داده بود، در حالی که فدراسیون کشتی آدرس 150 مبارز را برای انجام تست سرزده ارسال کرد. ، مشخص شد که نامه فدراسیون رزمی توسط این ستاد مفقود شده است.

در همین راستا قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ کشور (ایران نادو) توضیحاتی در خصوص اظهارات و اعتراضات فدراسیون مبارزه ارائه کرد وی گفت: این مشکل از اساس اشتباه است و زمانی که ورزشکاری در لیست RTP قرار می گیرد هر اتفاقی بیفتد بر عهده ستاد است و هیچ واسطه ای برای ارائه گزارشی که بخواهد پرونده را پیگیری کند وجود ندارد. در عین حال ایران نادو اصلا عضو کمیته بین المللی المپیک نیست و کمیته بین المللی المپیک هیچ ربطی به ایران نادو ندارد و در عین حال ایران نادو عضو کمیته بین المللی المپیک نیست.

وی افزود: در خصوص نمونه های فنجان تخت به ما اطلاع دادند که نمونه ها در آزمایشگاه دریافت نشده و در 6 یا 7 فروردین متوجه شدیم که نمونه ها به آزمایشگاه نرسیده و از طریق پست پیگیری کردیم. آزمایشگاهی برای دریافت نمونه ها وجود نداشت و نمونه ها به اداره پست برگردانده شد و در آنجا باقی ماند. در نهایت از آزمایشگاه خواستم نمونه ها را از اداره پست تحویل بگیرند، اما به آنها گفته شد که نمونه ها به فرستنده بازگردانده شده است، البته یک بسته به فرودگاه امام برگردانده شد و بسته دیگر به محض دریافت من نرسید. هر دو بسته بلافاصله پس داده می شود.

فرزاد شارکی، قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) در گفت وگو با ایسنا، گفت: وی با اشاره به اینکه در تاریخ 4 فروردین 1401 نتیجه 10 آزمایش دوپینگ مربوط به جام تختی به فدراسیون کشتی اعلام شد، اظهار داشت: نتایج تمامی آزمایشات ارسالی به آزمایشگاه کلن در خصوص جام تختی منفی بوده و این نتایج اعلام شد. . در فدراسیون کشتی

وی همچنین از ارسال نمونه های ضد دوپینگ از 11 رشته ورزشی به آزمایشگاه شهر کلن خبر داد و گفت: ایران نادو با توجه به وجود رویدادهای مهم ورزشی در سال جاری، 93 نمونه ضد دوپینگ ورزشکاران را به تیم های ملی و تیم های ملی ارسال کرد. از ورزش های مختلف در آزمایشگاه در کلن کرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ کشور (ایران نادو) افزود: این نمونه ها در روزهای پایانی فروردین و 10 روز اول اردیبهشت از ورزشکاران رشته های قایقرانی، فوتبال، پاورلیفتینگ، جودو، کوراش، دوومیدانی، تکواندو، هندبال، شنا، بسکتبال و جانبازان و افراد دارای معلولیت گرفته می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.