افتتاح رواق تخصصی کودکان در حرم رضوی


ایسنا/ خراسان رضوی در دومین روز از سال جدید، با حضور تولیت آستان قدس رضوی، رواق تخصصی کودکان در حرم مطهر امام رضا (ع) به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع افتتاح شد.

این رواق به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در بخشی از رواق کوثر حرم مطهر ایجاد شده و در مرحله اول ظرفیت پذیرش 100 کودک در ساعت را دارد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ایجاد رواق ویژه کودکان یکی از دغدغه ها و خواسته های حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی است و تاکید کرد که درست مانند کار تبلیغی و فرهنگی ساخته می شود. برای بزرگسالان در حرم و نوجوانان نیز با توجه به نیاز این گروه سنی برنامه ریزی شده است. زیرا برنامه های آموزشی برای نسل آینده از الزامات فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی است.

حجت‌الاسلام شریعتی نژاد افزود: کار در حوزه کودک و نوجوان در آستان قدس را امری فرعی و حاشیه‌ای نمی‌دانیم، بلکه کار بزرگ و از وظایف مهم حوزه‌های فرهنگی است و انجام مستمر آن است. . برنامه ریزی و طرح های جدید در حال انجام است.

آموزش مفاهیم دینی همراه با بازی برای کودکان 5 تا 10 سال

به گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، معاونت تبلیغات اسلامی محراب مقدس به تشریح خدمات و فعالیت های این رواق تخصصی پرداخت و گفت: مخاطبان برنامه های این رواق کودکان 5 تا 10 ساله خواهند بود. آموزه هایی در زمینه زیارت نیز معرفی شده است. همچنین برای ارتقای کیفی برنامه های این رواق از حضور مربیان و خادمان کودک از حرم مطهر رضوی استفاده شد.

گفتنی است ارائه خدمات در این رواق به کودکان کاملا رایگان بوده و به عنوان بخشی از خدمات زائران حرم مطهر رضوی در طول سال ارائه می شود ضمن اینکه در طرح جدید توسعه فضاهای زیارتی و عبادی بخش های اداری . حرم قابل جابجایی برای افزایش ظرفیت رواق های حرم برای بهره مندی زائران از حرم منتقل شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.