افزایش ضریب حفاظتی جنگل و مراتع در خراسان شمالی


ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از افزایش ضریب حفاظتی در سطح جنگل و مراتع استان با اجرای پروژه های حفاظتی طرح «۳/۱۴/۱۴۰۰» خبر داد.

شهرام عسگری در گفت و گو با ایسنا، گفت: این پروژه شامل تامین و تجهیز نیروهای حفاظتی، تکمیل و مرمت ساختمان های حفاظتی، گسترش شبکه رادیویی و اطلاع رسانی، پهنه بندی مدیریت حریق، پیشگیری از حریق، مبارزه با آفات و بیماری ها، تامین و جایگزینی سوخت مناسب، کمربند حفاظتی، استفاده از تکنولوژی نوین با نصب دوربین های حفاظتی، استفاده از پهپاد است.

وی با بیان اینکه کمربند حفاظتی با ۲۹ درصد اثرگذاری از مهمترین پروژه محسوب می شود، افزود: وزن همه پروژه ها در افزایش ضریب حفاظتی جنگل ها و مراتع استان یکسان نبوده و حتی میزان اثرگذاری در برخی از آن ها کمتر از پنج درصد است.

عسگری همچنین در ارتباط با پروژه گسترش شبکه رادیویی استان ادامه داد: با توجه به اهمیت فعال بودن شبکه رادیویی، از بدو تاسیس استان تاکنون توانسته ایم پوشش شبکه رادیویی را به ۸۵ درصد ارتقا دهیم، بطوریکه در سال جاری با توجه به سیاست سازمان جنگل و مراتع کشور با هدف بروزرسانی و افزایش کیفیت و کمیت پوشش شبکه، از تکنولوژی دیجیتالی کردن استفاده شده است.

وی با اشاره به پیشگیری های حفاظتی، اظهارکرد: استفاده از فناوری های نوین در زمینه اجرای ماموریت های محموله حفاظتی در سطح استان از نکاتی است که باید این اداره کل به طور جدی به آن بپردازد.

این مقام مسئول، آموزش مردم برای حفظ منابع عظیم طبیعی را یکی از الزامات دانست و تصریح کرد: اجرای این پروژه ها می تواند با افزایش ضریب حفاظتی در حفظ این میراث طبیعی برای نسل آینده بسیار مهم باشد و از این طریق می توان برای تاثیرگذاری در بازدارندگی، الزام را ایجاد کرد.

انتهای پیام


خبرهای مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.