امسال پاداش هر ایرانی چیست؟


معاون بیمه خدمات درمانی سازمان بیمه سلامت درباره سرانه حق بیمه امسال و همچنین وضعیت بیمه روی تخت بیمارستانی با توجه به از سرگیری موضوع ارزیابی جامع در پوشش بیمه ای توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر مهدی رضایی در گفت وگو با ایسنا، درباره جمع اول 1401 می گوید: سرانه هر نفر حدود 90 هزار تومان در ماه و حدود یک میلیون و 80 هزار تومان در سال خواهد بود. این تعداد سرانه افراد بیمه شده است و اگر مثلاً فردی بیمه گذار داشته باشد قانون خودش را دارد و سهم هر یک از طرفین در پرداخت مشخص است. سال گذشته سرانه بیمه یک ساله برای هر نفر حدود 600 هزار تومان بوده است.

بیمه تخت بیمارستانی هنوز حذف نشده است اما …

وی همچنین در خصوص ایجاد پوشش بیمه ای بر روی تخت های بیمارستانی (برای افراد فاقد بیمه درمانی که به دلیل بیماری اورژانسی در زمان پذیرش بستری می شوند) اظهار داشت: جایگزین مصوبه ستاد تاج و تخت مبنی بر برقراری پوشش بیمه ای تخت های بیمارستانی می شود. چون تاج به حالت کنترل شده رسیده است و باید به قوانین فعلی که همان پیشنهاد دهک است برگردیم. در واقع به استثنای سه دهک کم درآمد که به صورت رایگان ارائه می شود، دهک چهارم 10 درصد به دهک اول، دهک پنجم و ششم 25 درصد، دهک هفتم و هشتم 50 درصد و نهم و دهم حق بیمه 100 درصد بیمه رو خودم پرداخت میکنم. البته هنوز پوشش بیمه ای تخت بیمارستانی به طور رسمی حذف نشده است اما مطابق با قوانین بیمه نیست. زیرا افراد قبل از هر حادثه ای باید خود را بیمه کنند.

سهم بیمه در پرداخت هزینه های درمانی

وی با اشاره به سهم بیمه در پرداخت هزینه های درمانی خاطرنشان کرد: سهم بیمه سرپایی 70 درصد و در بستری 90 درصد است.

معاون بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت در پایان تصریح کرد: علیرغم اینکه در قانون پوشش بیمه همگانی داریم، اما تکلیف بیمه همگانی را نداریم، مثلاً وقتی یک ملی پوش باهوش است. گفتند کارت اجباری شده است اما ما چنین قانونی برای بیمه نداریم و به همین دلیل عده ای دنبال بیمه خود نمی روند. پیشنهاد ما این است که چنین اقداماتی در این حوزه در نظر گرفته شود تا پوشش فراگیر اجباری ایجاد شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.