امکان توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی بدون محدودیت


مدیرکل دفتر ارزیابی محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران گفت:

به گزارش ایسنا، حمید جلالوندی در نشست هم اندیشی کارکنان استانی و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران، اظهار کرد: برای شهرها و نواحی صنعتی زیر 350 هکتار زمین در استان ها و 21 مورد به مساحت 1. بیش از 350 هکتار مورد تایید کمیته ملی ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر ارزیابی زیست‌محیطی سازمان حفاظت محیط‌زیست از تایید ۸۰ درخواست ارزیابی زیست‌محیطی در شهرها و نواحی صنعتی در چهار سال گذشته خبر داد و گفت: مدیریت HSE سازمان صنایع کوچک و صنایع کوچک نیز به این موضوع پرداخته است. شهرهای ایران کلیه ضوابط تاسیس را تا رده 7 بر اساس مساحت شهرها و نواحی صنعتی صادر کند.

مدیرکل دفتر ارزیابی محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست افزود: با رعایت محلات صادر شود.

به گفته جلالوندی، در پنج سال گذشته 167 هزار سوال از سازمان حفاظت محیط زیست پرسیده شده است که 94 درصد درخواست های این سازمان مثبت بوده و چند درصد مابقی به دلیل عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی است که یکی از موارد مطرح شده در این زمینه است. چالش های پیش روی صنعت است.

وی با بیان اینکه ضوابط و مقررات راه اندازی صنایع در سال های 1396 و 1397 بازنگری شده است، گفت: این ضوابط در حال حاضر برای بهبود فضای کسب و کار در حال بازنگری است.

مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین بر عدم نیاز به ارزیابی زیست محیطی برای شهرها و نواحی صنعتی زیر 100 هکتار و شهرهای تخصصی برق خورشیدی تاکید کرد و گفت: تلاش های لازم توسط سازمان حفاظت محیط زیست انجام خواهد شد. آژانس برای انجام موارد فوق.

عدم پیش بینی محرمانگی در ضوابط مکان یابی شهرها و نواحی صنعتی و گسترش شهرها و روستاها و قرارگیری شهرها و نواحی صنعتی در شعاع آنها و چالش های توسعه شهرها و نواحی صنعتی، امکان استفاده از شهرهای صنعتی در بررسی الکترونیکی و مجوز بهره برداری اخذ برخی از اراضی شهرک سازی و نواحی صنعتی از مناطق حفاظت شده، مصوبه شورای مقررات زدایی در خصوص اصلاح ماده. توسعه نواحی صنعتی موجود در شعاع 50 کیلومتری اصفهان و 30 کیلومتری کلانشهرها که به تصویب هیئت وزیران و انعقاد تفاهم نامه رسید در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکای طبیعت، بازوهای قوی منابع طبیعی برای حفاظت

ایسنا/ مازندران فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر بیان کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.