انتقال اختلافات زناشویی به فضای مجازی; یکدیگر را “بلاک” نکنید!


یک روانشناس با اشاره به اختلافات و ناراحتی های برخی زوج ها در فضای مجازی و نشان دادن این اختلافات به اقوام و آشنایان گفت: دعوای سخت. ، نباید شوهرشان را «بلاک» کنند، زیرا دنیای مجازی به عرصه انتقام زن و شوهر با اختلاف افکنی از یکدیگر تبدیل نمی شود.

شبنم طلوعی در گفت وگو با ایسنا، وی گفت: برخی از زوج ها آثار دعوای خود را برای انتقام از همسرانشان در فضای مجازی پخش می کنند و متوجه نیستند که علاوه بر اهمیتی که این نشریه برای همسرانشان دارد، چنین مطالب کنایه آمیزی در چشم دیگران.» آنها همچنین متوجه تفاوت های بین زوج ها می شوند.

این روانشناس ادامه داد: انتخاب فضای مجازی برای انتقام یک راه حل پیش پا افتاده است که زوج های فقیر انتخاب می کنند، اختلافات زوجین با خبر می شود و دقیقا از همان خلاء وارد روابط زن و شوهر می شوند. از طرفی زوج ها از نحوه برداشت خود بی خبرند و به اشتباه آن را راه حلی برای مشکلی می دانند که به مشاجره و مشاجره آنها دامن زده است و دیگران با دیدن چنین مطالبی دید این زوج را تغییر می دهند. پس حتی اگر این اختلافات برطرف شود و زندگی زوجین بهتر شود، باز هم دیگران همان دید و برداشت را از رابطه زوجین دارند و در روابط آنها دخالت می کنند، زیرا زوجین به طور غیرمستقیم حق دارند با انتشار این تصاویر در روابط آنها دخالت کنند. . داد.

به گفته وی، زوج ها متوجه نمی شوند که با انتشار این مطالب در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن تفاوت های زندگی با دیگران، در واقع غرور شوهر خود را می شکنند و او را ناراحت می کنند.

این روانشناس فضای مجازی را دارای جمعیتی مانند دنیای واقعی می داند و از این رو حفظ احترام همسر در این فضا برای القای احساس امنیت ضروری است.

طلوعی با توصیه به اینکه زوجین در فضای مجازی از همسر خود حمایت کنند و حتی در صورت وجود اختلاف، آنها را نه در فضای مجازی بلکه در خلوت تربیت کنند، همچنین گفت: زوجین می توانند از فضای مجازی برای ارتباط با همسر استفاده کنند. از آن استفاده کنید و حتی در وسط روز با خود عکس بگیرید و برای شوهرتان بفرستید. به این ترتیب به عشق خود اهمیت می دهند و از فضای مجازی برای بهبود روابط خود با همسرشان استفاده می کنند.

وی افزود: بهتر است زوج ها از طریق تلفن همراه در دسترس همسر خود باشند و همسر خود را از زمان آنلاین بودن شوهر آگاه کنند و بهتر است این حضور را برای شوهر پنهان نکنند زیرا چنین است. احساس امنیت همسر می دهد و اعتماد به نفس او افزایش می یابد.

این روانشناس در پایان سخنان خود به این زوج توصیه کرد: در فضای مجازی به همسرتان ارادت داشته باشید و این تعهد را ابراز کنید و با رفتار خود نشان دهید. اگر صفحه شما خصوصی است حضور هیچکس در صفحه را قبول ندارید و کسی را فالو نمی کنید. هیچ عکسی از فضای خصوصی خود قرار ندهید و مراقب ارتباطات خود در فضای مجازی باشید و طوری ارتباط برقرار کنید که نشان دهنده تعهد شما باشد تا دیگران فکر نکنند شما مجرد هستید.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.