اهداف و ابزار اعلامیه گام دوم انقلاب باید علمی و دینی باشد


ایسنا/ قم معاون آموزشی حوزه های علمیه کشور گفت: برنامه ها، اهداف و ابزار بیان گام دوم انقلاب در تفکر فکری رهبر معظم انقلاب باید علمی، دینی، دلسوزانه و کامل باشد. ایمان برای هدف انقلاب

حجت الاسلام مهدی رستم نژاد معاون آموزش حوزه های علمیه کشور در کنگره بین المللی «گام دوم انقلاب اسلامی از منظر قرآن و حدیث» گفت: خاستگاه انقلاب فراتر از نظام های دیگر است.

وی تصریح کرد: برنامه ها، اهداف و ابزار بیان گام دوم انقلاب در تفکر فکری رهبر معظم انقلاب باید علمی، دینی، دلسوزانه و با ایمان کامل به هدف انقلاب باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد گفت: طرح علمی حوزه های علمیه کشور در سال های اخیر برای افزایش فقه کبیر تصویب شده و بر اساس مبانی علمی حرکت خود را آغاز کرده است.

وی یادآور شد: عرصه های حضور حوزویان با قبل از انقلاب متفاوت است و امروز لازم است حوزویان در همه عرصه های معرفتی و جامعه جدید جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند و از وحدت علمی و فکری خود دفاع کنند.

معاون آموزشی حوزه های علمیه کشور گفت: پس از انقلاب اسلامی، درخشش مکتب اهل بیت(ع) در جهان، چشم بسیاری از تحلیل گران را به حیرت واداشت، در حالی که بسیاری از مدارس و انقلاب های جهانی امروز بدون این که درگیر شوند، فرو ریخته است. جنگ و تحریم از بین رفته است.

وی افزود: این سمینار تاکنون وارد 16 حوزه دانشی شده است که یکی از آنها فرهنگ، تمدن و هنر اسلامی است که زیرشاخه های مختلف علمی را در بر می گیرد.

حجت الاسلام رستم نژاد یادآور شد: در سمینار قم بیش از 400 رشته و گرایش دانش به تصویب رسید که از این تعداد 85 رشته و گرایش وارد مرحله اجرا و آموزش رسمی شده است.

معاون آموزشی حوزه های علمیه کشور با اشاره به اهمیت رویکرد دینی در اعلام مرحله دوم انقلاب گفت: همه محاسبات در این حوزه باید در ارزش ها و مبانی دینی باشد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.