اولین جشنواره رسانه ای «حریم رسالت» ویژه خبرنگاران زن


ایسنا/ گیلان رئیس بسیج رسانه گیلان از برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای ویژه بانوان با عنوان «حریم رسالت» خبر داد و گفت: این جشنواره در شش محور برگزار می شود.

مهدی پارسا در جمع خبرنگاران از برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای ویژه بانوان با عنوان «حریم رسالت» خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت و نقش زنان در رسانه، جشنواره «حریم رسالت» را برگزار خواهیم کرد. باید برای این قشر از جامعه و به نفع انقلاب و نظام کار ارزنده ای در رسانه انجام شود.

وی جشنواره حریم رسالت را فرصتی برای تولید محتوای ارزشمند در جبهه انقلاب دانست و افزود: 60 درصد از میانگین هدف کشور را بانوان تشکیل می دهند و در استان گیلان بانوان نقش مهمی در ایجاد و آگاه سازی مردم دارند. نظر.”

مسئول بسیج رسانه گیلان که مدعی است بیش از نیمی از خبرنگاران گیلان را بانوان تشکیل می دهند، گفت: ویژه. جشنواره.” ما زنان را در شش محور در سراسر کشور نگهداری می کنیم.

پارسا، شناسایی زنان و ارتقای اعتماد به نفس، نقش زنان در فرهنگ ایثار و مقاومت و شهادت، زنان و اشتغالزایی، کارآفرینی و دانش پایه، نقش عفاف و حجاب در کاهش آسیب های اجتماعی، جوانان و وی راهکارها و پیشنهادات و خانواده و تاج را یکی از محورهای این جشنواره دانست و خاطرنشان کرد: حضور بانوان در عرصه های مختلف و نقشی که در حل مشکلات استان ایفا می کنند بسیار موثر است. .

وی از بانوان رسانه ای خواست تا به نقش زنان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، کارآفرینی و… بپردازند. وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس شاهد ایثار و روحیه جهادی زنان رزمنده و استان گیلان هستیم. او 38 زن شهید دارد.» این دارد. همچنین مادران و همسران رزمندگان با اعزام عزیزان خود به جبهه حماسه های بسیاری آفریدند.

رئیس بسیج رسانه گیلان فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت را برگرفته از فرهنگ عاشورایی دانست و گفت: بانوان خبرنگار باید فرهنگ ایثار و شهادت را با هنر رسانه ای منعکس کنند.

وی با بیان اینکه امروز زنان در کنار مردان در عرصه های اقتصادی اجتماعی حضور دارند، خاطرنشان کرد: زنان می توانند شعار «تولید» را محقق کنند. کارفرمایان بر اساس دانش «کمک می کنند که در نهایت منجر به رشد اقتصادی کشور می شود.

پارسا با اشاره به عفاف و حجاب، نقش مهمی در مثبت اندیشی و کاهش آسیب های اجتماعی دارد و افزود: همه اقشار به ویژه بانوان باید به اهمیت، نقش و کارکرد عفاف و حجاب کمک کنند.

رئیس بسیج رسانه گیلان از خبرنگاران خواست با نگاه دقیق به مشکلات استان و بیان تحلیل منصفانه از شرایط، راهکار ارائه کنند و گفت: با تلاش رسانه ها در فرهنگ سازی و طلبکاری و آگاه سازی جوانان. از جمعیت، بزرگان کشور نباشیم.

وی با قدردانی از رسانه‌های کرونا در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم برای مقابله با این بیماری، گفت: به زودی دبیرخانه دائمی جشنواره حریم رسالت در گیلان راه‌اندازی می‌شود.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: بانوان رسانه ای علاقه مند به شرکت در اولین جشنواره «حریم رسالت» می توانند آثار خود را در قالب عنوان، خبر، گزارش، یادداشت، عکس و فیلم که در فاصله 15 فروردین 1400 تا 1400 منتشر شده است بسازند. . 15 خرداد 1401. ارسال با ایمیل “harimeh.resalat@yahoo.com” و یا به شماره واتساپ 09058125254.

پارسا بر افزایش تولید و انتشار خبرهای خوش در استان گیلان تاکید کرد و گفت: باید جبهه واحدی در تراز انقلاب تشکیل شود تا مشکلات و مشکلات استان را مطالبه کند.

وی همچنین خواستار شبکه سازی و ایجاد جبهه های رسانه های محلی در راستای اهداف نظام شد و گفت: توسط خبرنگاران.

رئیس بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه خبرنگاران باید سواد رسانه ای را در دستور کار قرار دهند، خاطرنشان کرد: باید اقشار مختلف جامعه را در سواد رسانه ای آماده کنیم و جهاد تبیین را که از الزامات رهبر معظم انقلاب است دنبال کنیم.

وی رتبه بندی خبرنگاران را اولین گام برای رفع مشکلات صنفی با مطبوعات دانست و گفت: خبرنگاران نباید گرفتار بحث اشتغال شوند و بیمه شوند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.