ایجاد 21 هزار فرصت شغلی برای مددجویان خراسان رضوی در سال 1400


ایسنا/ خراسان رضوی معاونت اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: در ردیف اعتباری 1400 حدود 20 هزار فرصت شغلی برای استان پیش بینی شده و تلاش شده است 21 هزار فرصت شغلی.

سید حسین کرابی در ششمین جلسه کارآفرینی عصر کارگروه ارزش‌سازی مشهد با موضوع بررسی طرح‌ها و برنامه‌های اشتغال حاشیه شهر مشهد در خصوص اهمیت اشتغال و کارآفرینی ویژه افراد مورد نظر. توسط این گروه گفت: 1400 کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خراسان رضوی حدود 20 هزار فرصت شغلی پیش بینی شده است، اما با تلاش های انجام شده تا پایان سال 21 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است که نشان می دهد ما هستیم. خیلی جلوتر قبل از پایان سال برنامه ریزی کنید و به تعهدات خود عمل کنیم.

وی گفت: علاوه بر وام برای خوداشتغالی، تسهیلات کارفرمایی و مدل هدایت شده نیز داریم. مشاغل و مهارت ها و امکان سنجی که به شرط دارایی های متقاضی انجام می شود، طرح در کارگروه اشتغال بررسی می شود و در صورت تایید طرح، تسهیلات اشتغال به فرد پرداخت می شود.

معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: کمیته امداد به مدت 3 تا 5 سال توسط کارشناسان این طرح ها را رصد و در صورت نیاز به آنها مشاوره می دهد. در همین راستا در سال 1400 بالغ بر 21000 پروژه را با استفاده از این مدل با کمک شرکت های برون سپاری اجرا کردیم.

کرابی بیان کرد: در الگوی کارفرمایی برخی از خانواده های تحت پوشش کمکی که امکان دریافت تسهیلات اشتغال برای ایجاد شغل یا مهارت فنی را ندارند یا در بحث ضمانت نامه و غیره مشکل دارند بر اساس توافق و تفاهم نامه با کارفرما، شرکت ها. و کارخانه ها معرفی و استفاده می شوند.

وی افزود: در این مدل بر اساس توافق دوجانبه کمیته امداد و کارفرما به ازای هر اشتغال زایی 100 میلیون تومان با بازپرداخت 4 درصد تسهیلات به کارفرما تعلق می گیرد و کارفرما موظف است یک نیرو را تحت پوشش قرار دهد. . به ازای هر 100 میلیون تومان معافیت با حداقل 5 سال قانون کار.

معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: «. انتخاب اولیه توسط کارفرما انجام می شود و در صورت قطع همکاری با نیرو پس از مدت کوتاهی بیمه با نیروی جدید ادامه می یابد. در مناطق محروم علاوه بر این تسهیلات، بسته مشوقی نیز داریم که از طریق آن 100 درصد حق بیمه کارفرما را به مدت دو سال پرداخت می کنیم و در بسته دوم به ویژه برای مناطق برخوردار، 100 درصد حق بیمه را پرداخت می کنیم. حق بیمه. مشتری به کارفرما

به گزارش روابط عمومی اداره کل کارآفرینی مشهد، وی درباره مدل مدیریتی گفت: در این مدل که یک طرح کارآفرینی است، فرد مهارت های زیادی در زمینه کارآفرینی دارد، اما سرمایه لازم برای اجرای ایده خود را ندارد. در اینجا ما زنجیره های ارزش و عرضه را ارائه می دهیم. به این ترتیب که فرد ایده خود را به کمیسیون کمک رسانی و سپس به هیئت شناسایی و ارزیابی پیشتازان مشاغل که متشکل از کارآفرینان قدیمی استان است، طرح را بررسی می کند و در صورتی که طرح توجیه اقتصادی خوبی داشت و کارآفرین از خود طرح خوبی دفاع کرد. ، سرمایه داده می شود و کارآفرین موفق می شود توسط این تعداد نفر کار تولید و بفروشد. یعنی از تامین مواد اولیه تا آموزش این افراد، نظارت و فروش بر عهده پیمانکار است. در مدل رهبری شغلی، منافع رهبر هم در ابتدای شبکه که تامین مواد اولیه و غیره است و هم در انتهای زنجیره که بحث فروش است، تعریف می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.