برنامه های حوزه هنری به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی.


ویژه برنامه های دفتر حراست از زبان فارسی حوزه هنری به مناسبت روز «حمایت از زبان فارسی» اعلام شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل حراست فارس، این اداره با همکاری اداره هنرهای تجسمی، موسیقی و طنز حوزه هنری به مناسبت 25 اردیبهشت روز پاسداشت ویژه برنامه های متنوعی را برگزار می کند. زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی.

بر اساس این خبر، نمایش «وطن فارسی» امیرحسین سمیعی از ایران و عارف جعفری از افغانستان، بر اساس شعری از شهاب شهرزاد و سخنرانی دو فارس‌شناس و اعضای شورای راهبردی دفتر حراست. زبان فارسی درباره جایگاه و اهمیت زبان فارسی یکی از ویژه برنامه های این دفتر برای این روز است که در قالب برنامه طنز «در حلقه رندان» اجرا می شود. این نمایش طنز در محفل رندان ساعت 17 یکشنبه 26 اردیبهشت ماه در تالار سوره حوزه هنری به روی صحنه می رود.

برگزاری نمایشگاه فارسی (فارسی + کاریکاتور) علی پاکنهاد کاریکاتوریست، کاریکاتوریست و تصویرگر با موضوع زبان و ادبیات پرآوازه فارسی و برگزاری نمایشگاه خوشنویسی صفر نورزاد با عنوان خم مو در نگارخانه ابوالفضل عالی حوزه. هنری . حوزه هنری ویژه به همین مناسبت است که با همکاری مرکز هنرهای تجسمی انجام می شود.

نمایشگاه فارسی تور شامل کاریکاتورهایی از علی پاک نهاد درباره زبان و ادبیات پرآوازه فارسی از جمله فردوسی، حافظ و سعدی است که از پنجشنبه 21 تا یکشنبه 26 اردیبهشت در گالری خانه وی به روی دیوار می رود. عکاسان ایرانی پاک نهاد در آثار این نمایشگاه کاریکاتور تصویر کاریکاتور این بزرگان را با نمونه کار و نقطه عطف کارنامه ادبی این مشاهیر ترکیب کرد.

نمایشگاه خوشنویسی «خم گیسو» نیز شامل مجموعه ای از آثار «صفر نورزاد» است که در آن خوشنویس اشعاری از شاعران بزرگ پارسی زبان را در قالب خط نوشته است. این نمایشگاه که از روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه گشایش یافته است تا 3 خرداد در نگارخانه حوزه هنری ابوالفضل عالی دایر است. بازدیدکنندگان می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 18 از این تاریخ به نگارخانه ابوالفضل عالی مراجعه کنند.

علاقه مندان جهت شرکت در برنامه ها و بازدید از نمایشگاه های مذکور می توانند با حوزه هنری واقع در: خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.