برگزاری یادواره شهدای پنجم مرداد در اراک در دستور کار قرار گرفت


ایسنا/ مرکز فرمانده سپاه ناحیه اراک از برگزاری یادواره شهدای 5 مرداد در اراک خبر داد.

سرهنگ محمد مهجوری در دیدار با خانواده شهید حسن جمالو که با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی پس از 43 سال و امروز در اوج عزت و اقتدار قرار دارد. شهدا و خانواده های آنان روز به روز اقتدار بیشتری پیدا می کنند و عزت و سربلندی ایران اسلامی در مرحله دوم در گرو ادامه راه نورانی شهدا و دولت است.

وی با بیان اینکه خانواده های شهدا پرچمدار دفاع از ارزش های اسلامی هستند، گفت: حضور موثر در تمام صحنه های انقلاب.» و به حق از ذخایر گرانبها و ارزشمند معنوی نظام اسلامی هستند.

سرهنگ مهجوری تاکید کرد: امروز در میدان جهاد تبیان خانواده های شهدا نقش بسزایی دارند و معتبرترین راویان جهاد و حماسه شهدا خانواده های آنان هستند که می توانند فرهنگ ایثار و ایثار را برای جوانان تبیین کنند. شهادت و نسل جدید جامعه با روایت درست.» در پیشرفت و تداوم انقلاب برای رسیدن به قله های سعادت نقش موثری دارند.

وی با اشاره به اهمیت گرامیداشت روز پنجم مرداد ماه در اراک گفت: برای گرامیداشت روز پنجم مرداد ماه که از جهات مختلف بسیار حائز اهمیت است و می توان از آن به عنوان روز مقاومت در اراک یاد کرد، یادواره شهدا در دستور کار 5 آگوست است. برنامه های یادواره زیر سرکشی از خانواده شهدای 5 مرداد است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک افزود: یکی از رویدادهای مهم مرداد ماه عملیات رمضان است که در آن شهر اراک بیش از 72 شهید به شهادت رساند و شهید حسن جمالو از قهرمانان عملیات رمضان است. مبارزه خود را جشن می گیرند.

وی همچنین گفت: پنجم مرداد سال 65 نیز به دلیل بمباران کارخانه های اراک برای مردم یک روز مهم و تاریخی است و از سوی دیگر یادآور جنایات رژیم بعث است. در عراق. و خاطره ای از رشادت ها و مجاهدت های مردم انقلابی اراک.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکای طبیعت، بازوهای قوی منابع طبیعی برای حفاظت

ایسنا/ مازندران فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر بیان کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.