بسترهای تولید دانش بنیان در کردستان رونق خواهد گرفت


ایسنا/ کردستان نماینده فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به توانایی فراوان کردستان برای کمک به جهش تولید در کشور، سنگ بنای شرکت های دانش بنیان در این حوزه باید تامین شود.

دکتر محسن فتحی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه فرار از اقتصاد نفتی یکی از دغدغه های جدی رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر بوده است، اظهار داشت: انتخاب شعار تولید؛ ‏ بر اساس دانش، اشتغال‌زایی نشان‌دهنده عدم اجرای کامل برنامه‌های بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم، ایجاد اشتغال و رفع موانع در سال‌های اخیر و از سوی دیگر نشان‌دهنده اهمیت اصلاحات اقتصادی است. نگاه و نیازهای کنونی کشور.

وی با تاکید بر اینکه افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان زمینه را برای حضور بیشتر دانشمندان و مخترعان در عرصه تولید فراهم کرده است، افزود: در حال حاضر خلاء قانونی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و اسلامی وجود ندارد. مجمع مشورتی.» اسفندماه سال گذشته قانون تولید جهش های دانش بنیان به تصویب رسید.

فتحی با تاکید بر اینکه هماهنگی دستگاه های اجرایی می تواند روند تولید دانش بنیان را تسریع بخشد، گفت: .» تولید مبتنی بر دانش و اشتغال زایی در کشور داشته باشیم. عضورئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در استان کردستان ظرفیت زیادی برای کمک به رونق تولید در کشور وجود دارد که نیازمند برنامه ریزی و اقدام جهادی است.

وی افزود: دولت بر اساس شعار سال باید بستر پویایی و توسعه نهادهای دانش بنیان را در حمایت از تحول اقتصادی کردستان فراهم کند.

فتحی گفت: محصولات دانش بنیان بر خلاف محصولات سنتی مبتنی بر ابتکار و خلاقیت است و فراوانی نیروی کار تحصیل کرده و متخصص در استان کردستان نقش مهمی در ایجاد مزیت رقابتی دارد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.