تامین 2000 میلیارد تومان منابع نقدی برای توسعه اردبیل


ایسنا/ اردبیل معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: از سفر رئیس جمهور و اصل 56 تاکنون بیش از 2 هزار میلیارد تومان برای توسعه و پیشرفت استان تامین شده است.

سید کمال الدین میرجعفریان در جلسه شورای فنی استان اردبیل با انتقاد از تعلل برخی از مدیران دستگاه های اجرایی در عدم جذب اعتبار و نهایی شدن طرح ها و پروژه های ناقص گفت: تعلل مدیران در این زمینه و مدیرانی که کوتاهی می کنند را نمی پذیریم. و بازرسی و شما نیز باید پاسخگوی مردم باشید.

وی با انتقاد از عدم حضور مدیران هیات فنی در جلسات هیات مدیره گفت: هیات فنی بالاترین مرجع تصمیم گیری در پروژه های عمرانی و زیربنایی است و این ظلم به مردم و بیت المال است که برخی از مدیران هستند. با وجود هزینه های گزاف در این جلسات حضور ندارند، حضور داشته باشند و مشکلات فنی و راهکارهای پیشبرد امور را در نظر بگیرند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: از سال آینده حضور مدیران در جلسات شورای فنی به صورت مستمر رصد می شود و با آن هرگونه سهل انگاری در تکمیل پروژه ها به مردم اعلام می شود.

میرجعفریان افزود: در یک اقدام و در پی سفر رئیس جمهور به استان اردبیل، میزان نقدینگی تزریق شده به پروژه های عمرانی افزایش یافته و تاکنون 900 میلیارد نقدینگی به استان اختصاص یافته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: علاوه بر این ظرفیت، بیش از یک هزار میلیارد تومان ماده 56 برای استان اجرا شده است و برخی ادارات از این ظرفیت قانونی بهترین استفاده را کرده اند.

میرجعفریان از بهره مندی برخی مدیران راه و شهرسازی و آب و فاضلاب از این منابع قدردانی کرد و افزود: 60 درصد این منابع با همت و تلاش مدیریت توانمند راه و شهرسازی به این حوزه اختصاص یافته است. اداره کل دارد.

وی گفت: در فرآیندی آسان تر، منابع در بسیاری از طرح ها و پروژه ها به صورت نقدی جذب می شود و این ظلم به مردم است که مدیران دستگاه ها دست به دست هم بدهند و کاری برای تکمیل پروژه های نیمه تمام انجام ندهند.

میرجعفریان ادامه داد: بهتر است مدیران استانی از این فرصت استفاده کرده و به طور منظم از پیشرفت پروژه گزارش دهند تا موانع برطرف شده و جذب و تخصیص اعتبارات به نحو مطلوبی انجام شود.

وی محرومیت استان را بدیهی اعلام کرد و اظهار داشت: این محرومیت و عقب ماندگی را همه با پوست و استخوان و وجود خود احساس می کنیم به طوری که در اکثر شاخص ها استان اردبیل 50 درصد کمتر از میانگین کشوری است.

میرجعفریان گفت: باید برای مقابله با بیکاری جوانان در این منطقه و جذب سرمایه گذار تلاش کنیم تا از فقر و شاخص های بسیار پایین رهایی پیدا کنیم و به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کنیم.

معاون استاندار اردبیل اضافه کرد: مدیران دستگاه های اجرایی نباید انتظار بودجه محدود استانی داشته باشند بلکه بهتر است از ظرفیت منابع ملی و اصل 56 در توسعه پروژه ها و جذب منابع استفاده شود و کار به نحو مطلوب انجام شود.

وی لزوم فعال سازی کمیته نظارت و بازدیدهای مستمر از پروژه های عمرانی استان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: پروژه ها و طرح های عمرانی از 20 اسفند تا 20 فروردین سال آینده تعطیل نخواهد بود، اما پروژه های عمرانی استان از 14 فروردین فعال می شود. . سال آینده باید قدر فصل محدود کاری را بدانیم و از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم.

میرجعفریان مسئولیت مدیران را در سایر رویکردهای مدیریتی در سال آینده همراه با گزارش دهی مستمر یادآور شد و افزود: در بحث ایمنی و ارتقای صلاحیت کارگران نیز باید همکاری جدی تری داشته باشند، کارگری و اجتماعی و فنی و حرفه ای رفاه. زیرا نیروی کار توان پرداخت هزینه های آموزشی در مدارس خصوصی را ندارد.

وی گفت: امیدواریم آموزش رایگان صنعت ساختمان به ویژه کارگران برای ارتقای توان نیروها انجام شود و از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.