تا پایان بازی های آسیایی مربی خارجی سه گانه داریم


رئیس فدراسیون سه گانه گفت: مربی خارجی تا پایان بازی های آسیایی هدایت تیم ملی سه گانه را بر عهده خواهد داشت.

مهدی گودرزی در گفت وگو با ایسنا، درباره اسکات موری، مربی تیم ملی دوتن اظهار کرد: مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین از برنامه آسیایی در تقویم حذف شده است. من برنامه ای برای آن نداشتم و به سانتوس دسترسی نداشتم و به همین دلیل از یک مربی انگلیسی خواستم تمرینات تیم ملی را طراحی کند و او به صورت رایگان پذیرفت. اسکات یکی از بهترین مربیان در تمرین است. از او خواستم برنامه را به تیم ملی بدهد و او هم قبول کرد. او برنامه تمرینی تیم ملی برای مسابقات بحرین را طراحی کرد. این مسابقات از 21 اسفندماه آغاز می شود و امیدواریم ملی پوشان با آمادگی قابل قبولی در این رقابت ها شرکت کنند.

رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه درباره سرخیو سانتوس مربی خارجی تیم ملی سه گانه افزود: اواخر سال 97 رئیس فدراسیون شدم و قرارداد سرخیو سانتوس از مرداد 97 تا آسیایی به مدت 2 سال بود. بازی های جاکارتا در آن زمان برای حداقل 10 ورزشکار ماهانه 1400 دلار حقوق می گرفت. در اردوهای اول تعداد ورزشکاران به بیش از 24 نفر رسید. او باید هر سه ماه یک بار با هزینه ای حدود 4000 دلار به ایران می آمد. شش ماه از زمانی که من روی کار آمدم، سه اردو تشکیل شده است و ما در اوایل سال 98 حدود 8000 دلار به او بدهکار هستیم. این توافق بین المللی تا مرداد 1378 بر دوش ما بود. در مورد شرایط خاص تحریم فدراسیون و مشکلات مالی با او مشورت کردیم و ایشان رایزنی کرد. پذیرفتیم و هزینه های قرارداد را کاهش دادیم.

وی افزود: سانتوس تقریباً در پایان قرارداد دو ساله اش، می خواست دوباره با او قرارداد بلندمدت دو ساله ببندد. ما بیش از 3 جلسه را در هیئت گذراندیم تا ببینیم چقدر می توان برای نرخ ارز تصور کرد. در زمان انعقاد قرارداد دلار 6000 تومان بود اما تا مرداد 99 دلار به بالای 24000 تومان رسید. در عرض دو سال، یک قرارداد بین المللی تنها چهار برابر هزینه برای فدراسیون خواهد داشت. در حالی که بودجه فدراسیون فقط اندکی افزایش یافته است. نمی توانستیم ریسک کنیم و قراردادی دو ساله ببندیم. در خاتمه تصمیم گرفتیم از او بخواهیم که برای هر رویداد یک برنامه 6 ماهه به ما بدهد. با همین برنامه انتخابی به المپیک ژاپن رفتم. باز هم بعد از مسابقات انتخابی المپیک قرارداد را 6 ماه دیگر تمدید کردم و خوبی آن این بود که دو سال پیش با همین حقوق قرارداد بستم و هزینه ها را هم کم کردم و تعداد ورزشکاران را از 10 نفر افزایش دادم. به 5 و عملا 750 یورو توافق کردیم که همکاری کنیم.

گودرزی افزود: از شهریورماه که ورزشکار ما ششم آسیا شد فکر می کردیم در بازی های آسیایی امکان درخشش او وجود دارد و به همراه سانتوس می خواستیم تمرینات را شروع کنیم اما وزارت ورزش و کمیته ملی. المپیک در آن زمان قصد دارد در بازی‌های آسیایی شرکت کند.» به ما اطلاع ندادند بنابراین به مربی خارجی گفتم نمی توانیم وارد برنامه کاری شویم. بعد از اینکه در دسامبر در لیست اجرایی اولیه قرار گرفتم و برنامه در ژانویه به پایان رسید، برنامه را با سانتوس به پایان رساندم. الان همه می دانند فدراسیون ها مشکلات مالی دارند و به همین دلیل از سانتوس خواستم با توجه به توان مالی فدراسیون از اول فروردین تا پایان بازی های آسیایی شش ماه هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد. حالا با کمک کمیته و وزارتخانه می توانیم چند هفته ای در ایران باشیم تا فضای حرفه ای تری داشته باشیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.