تراکتور زنوزی را معروف کرد/ انتقال تیاگو حقه است


یک پیشکسوت فوتبال تبریزی از زنوزی به خاطر بها دادن به دلالان در تراکتورسازی انتقاد کرد.

اصغر اعتباری، پیشکسوت فوتبال تبریزی در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط فعلی تراکتورسازی اظهار کرد: در دیدار مقابل مس رفسنجان که با برتری تراکتورسازی به پایان رسید، بازیکنان مس قدر موقعیت های خود را ندانستند و توپ های خود را به سمت اخباری ها پرتاب کردند. اگر دقت می کردند بازی 3 بر صفر به سود مس رفسنجان می شد. تراکتور نشان داد که در حال پیشرفت است اما مشکلاتش از اساس درست نبود. تراکتورسازی یکی از سخت ترین بازی ها را مقابل نفت مسجد سلیمان برگزار می کند. حضور یک مهاجر در این تیم شوک مثبتی به بازیکنان وارد کرد و این کار تراکتورسازی را سخت می کند.

وی افزود: تراکتور مشکلات زیادی دارد. این تیم در لیگ برتر باقی می ماند اما به سختی. 6 تیم آخر جدول در خطر سقوط هستند، بنابراین هر بازی یک فینال است و هیچ بازی آسان نیست. در سال های اخیر تیم ها از نظر فوتبالی پیشرفت کرده اند و در نتیجه کار تراکتورسازی سخت است. به عنوان مثال، هیچ کس فکر نمی کرد که یک هوادار از انتهای جدول خارج شود، اما خوب کار کرد.

پیشکسوت فوتبال تبریز در تشریح مشکلات تراکتوری ها گفت: بزرگترین مشکل تراکتوری ها ساماندهی باشگاه است. آقای علیپور یکی از قوی ترین مدیران کشور به تراکتور آمد اما یک ماه بیشتر در این تیم دوام نیاورد. او مربیان قدیمی مثل گل محمدی را احیا کرد، بنابراین مدیر بسیار خوبی بود. آقای نظمی هم از مدیران خوب تبریز بود که اجازه کار نداشت. همه کاره بودن باشگاه دلال و تصمیم گیرنده برای بازیکنان و مربیان تراکتور است.

اعتباری ادامه داد: آقای زنوزی می گوید پول می دهد و بنابراین هر تصمیمی که بخواهد می گیرد. او هفته گذشته در جمع چند تن از جانبازان حضور داشت و سخنان غیرمنطقی را خطاب به آنها بیان کرد. آقای زنوزی فرض کنید مس سنگون را هم گرفتید اما بدانید که آن معادن برای ملت است. شما فقط می توانید از آنها به عنوان اسپانسر استفاده کنید.

وی با اشاره به وضعیت نامشخص مالکیت خودروسازی گفت: زنوزی تیم را به استاد دانشگاه داد که باید در دانشگاه تدریس می کرد اما تیم را بدبخت کرد. البته خودروساز به واسطه زنوزی که تا قبل از انتقال بدهی خود را پرداخت نکرده بود، بدبخت شد. من نمی خواهم زنوزی را در معرض آزمایش قرار دهم. وقتی پیمان بابایی را از ماشین به تراکتور می آوری، به جای اینکه به ماشین کمک کنی تا نقاط ضعفش را بپوشاند، تیم را در دسته دوم قرار دادی. تیم های دیگر می توانند 10 میلیارد دلار، 15 میلیارد دلار به بابا بدهند.

بازیکن سابق تراکتورسازی از جذب تیاگو فریرا بازیکن جدید این تیم انتقاد کرد و توضیح داد: حالا تیاگو فریرا را به تراکتور آورده اند. این انتقال حدس و گمان است. حتی خود زنوزی می گوید دلال ها از تراکتور سود می برند اما خود زنوزی واسطه ای را می شناسد که از تراکتور سود می برد. او دلال همه کاره باشگاه تراکتورسازی است.

اعتباری افزود: آقای زنوزی می گوید تراکتور آن را بلند نکرده و قبلا بلند کرده است. جناب تراکتور شما ذکر شده است. الان برای تراکتور چه کردی؟ فقط برای تراکتور بدهی ایجاد کردی. بازیکنی را آوردی که دیگر فوتبالیست نیست. این بازیکن 33 ساله است و 8 سال پیش در اینترمیلان بازی می کرد. او قبلا تیاگو را آورده بود. به بیوگرافی تیاگو نگاه کنید، گفته می شود او در پورتو بوده است، اما فقط عضو باشگاه پورتو بوده است. بدبختی ما در فوتبال تبریز این است که کار مردمش نیست. شما می توانید با پول کار کنید، اما مدیریت قوی موفق است.

وی با انتقاد از سبک رهبری زنوزی گفت: آقای زنوزی وقتی می خواهد خودش تصمیم بگیرد باید کارهای دیگری انجام دهد. اگر باشگاه بخواهد روی پای خود بایستد نیاز به تشکیلات قوی دارد که با حضور آقای زنوزی این امکان وجود دارد. باید صرف فوتبال پایه شود. ما بهترین بازیکنان فوتبال پایه را داریم. ما در تیم جوانان 10 بازیکن بهتر از تیاگو داشتیم اما تیاگو را آوردند. آقای زنوزی می گوید تراکتور بهترین مهره ها را دارد، درست است که این تیم بسته است اما اصولا بسته نیست. فقط به بازیکنان در هر پست نگاه کنید.

این پیشکسوت فوتبال تبریزی در نهایت گفت: این تیم به دلیل تعطیلی آن توسط دلالان در این روز سقوط کرد. اگر آقای زنوزی می خواهد در تراکتورسازی موفق شود باید هیات مدیره و کمیته فنی فوتبال را انتخاب کند و مربی موثری برای تراکتورسازی انتخاب کند. سلام در شرایطی به تراکتور آمد که پیش از این خیلی خوب کار نکرده بود، اما بازگردانده شد. او می توانست از مربی ایرانی مثل فرکی استفاده کند که از تیم های پایه هم قدردانی می کند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.