توقیف خودروهای چوبی قاچاق در گاله مال


ایسنا/ فارس رئیس منطقه حفاظت شده «مولهی گاله» از توقیف چهار دستگاه وانت حامل چوب درختان جنگلی و دستگیری قاچاقچیان چوب در شیراز خبر داد.

افتخارنیا روز یکشنبه یکم اسفندماه در گفتگو با خبرنگاران گفت: روز گذشته یک دستگاه خودرو حامل هیزم تهیه شده از درختان بلوط جنگلی در منطقه حفاظت شده مولهی گاله توقیف شد.

افتخارنیا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شیراز در منطقه حفاظت شده «مولهی گله» در حین گشت زنی در منطقه متوجه یک دستگاه اره برقی در جنگل شدند و پس از چند گشت زنی، یک دستگاه خودرو نیسان حامل هیزم بلوط را کشف کردند.

وی ادامه داد: راننده خودرو حاضر به توقف نشد و در تلاش برای فرار با خودرو سازمانی برخورد و به خودرو سازمانی آسیب وارد کرد که پس از مدتی تعقیب و گریز متهم در یکی از روستاهای اطراف دستگیر شد.

رئیس منطقه حفاظت شده «مولهی گاله» گفت: خودروی نیسان توقیفی حامل 300 کیلوگرم هیزم بلوط بود.

توقیف 1400 کیلوگرم چوب و توقیف خودرو

افتخارنیا خاطرنشان کرد: همچنین اوایل هفته گذشته یک دستگاه نیسان با 1400 کیلوگرم هیزم بلوط توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست در منطقه حفاظت شده گال مله به دام افتاد.

وی همچنین از توقیف یک دستگاه خودرو حامل 80 کیلوگرم زغال تهیه شده از درختان جنگلی خبر داد و گفت: در هفته جاری 12 فقره تخلف تخریب و تصرف اراضی و قطع درختان تشکیل شده است.

افتخار نیا با ادعای اینکه هم اکنون 4 دستگاه خودرو طی دستورات قضایی توقیف شده است، گفت: از مناطق تحت نظارت حفاظت محیط زیست به صورت بی وقفه حفاظت کنید.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.