جزئیات طرح سفر نوروزی/ با متخلفان برخورد خواهیم کرد


معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از جزییات برنامه ها و تدابیر سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: مردم می توانند تخلفات پروتکل های بهداشتی و نرخ بلیت را به طرق مختلف برای برخورد با متخلفان گزارش کنند.

به گزارش ایسنا، شهریار افندی زاده امروز در نشست خبری درباره جزئیات برنامه سفرهای نوروزی اظهار کرد: 14 هزار و 400 اتوبوس، 24 هزار و 300 مینی بوس و 30 هزار کرایه مسافر برای نوروز و تردد مردمی با وسایل نقلیه و حمل و نقل عمومی از طریق جاده تامین می شود. همچنین 225 قطار در روز، حدود 4500 رام قطار در 20 روز برای سفرهای نوروزی پیش‌بینی می‌کنیم که تعداد صندلی‌ها به 106803 صندلی در روز و 2136000 صندلی قطار در 20 روز برنامه‌ریزی شده برای نوروز افزایش می‌یابد.

وی افزود: همچنین بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان هواپیمایی، 14 هزار و 71 پرواز داخلی برای نوروز و در مجموع 4 هزار و 587 ایرلاین داخلی و خارجی مجوز پروازهای خارجی دریافت کردند که تعداد صندلی های پروازهای داخلی به 25 هزار صندلی رسید. ” و به 835 صندلی می رسد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره پروتکل های بهداشتی در نظر گرفته شده برای سفرهای نوروزی اظهار کرد: بر اساس نظر ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرکت های حمل و نقل در حوزه های مختلف زمینی، ریلی، دریا پرسش از وضعیت مسافر در خصوص ابتلا به ویروس کرونا و وضعیت واکسیناسیون قبل از ارائه و فروش بلیط در سامانه ایران من الزامی است و مسافرانی که به خارج از کشور سفر می کنند نیز باید تست PCR منفی را با فاصله زمانی کمتر از 72 ساعت ارائه دهند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای سفرهای نوروزی گفت: در حوزه دریایی در سال‌های اخیر و قبل از شیوع ویروس کرونا سفرهای زیادی بین جزایر و بنادر ایران انجام شده است، اما در زمان شیوع ویروس کرونا در آنجا بوده است. یک افت بزرگ بود.» اما برای سفرهای دریایی امسال در نوروز شش میلیون ترانسفر و سفر دریایی پیش بینی کرده ایم و سازمان بندر تمام تلاش خود را می کند تا امکانات کافی برای سفرهای دریایی ایجاد کند.

افندی زاده تاکید کرد: با توجه به اینکه همچنان در تاج و موج ششم شیوع این ویروس هستیم، امیدواریم بتوانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی مردم و شرکت های حمل و نقل، سفرهای خوبی را در ایام نوروز برای مردم رقم بزنیم. وزارت راه و شهرسازی نیز تلاش خواهد کرد تا با کمک سازمان ها و شرکت های تابعه حمل و نقل، اقدامات مناسبی را برای تسهیل سفر نوروزی انجام دهد.

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت جاده چالوس در پی رانش روز گذشته و بسته شدن این جاده، گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مسئولیت نگهداری راه های کشور را بر عهده دارد. در حادثه دیروز بخشی از جاده آسیب دید. چالوس در یک مسیر است و نیروهای راهداری در محل حضور دارند. وی به عنوان جانشین این سازمان به محل حادثه اعزام شد اما برای نوروز ۱۲ هزار و ۶۶۰ راهدار به همراه نیروهای امدادی، هلال احمر و پلیس راهور در محورهای مختلف مواصلاتی برای پیشگیری از حوادث و سوانح جاده ای به ویژه رانندگان داریم. نباید به فکر رسیدن به مقصد باشید، باید از سفرتان هم لذت ببرید تا با تصادفات جاده ای کمتر، از سفرهای ایمن تری در نوروز لذت ببرید.

وی در پاسخ به این سوال که چرا قیمت بلیت سفرهای نوروزی در بخش‌های مختلف نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافته است، گفت: نرخ بلیت ناوگان حمل‌ونقل در بخش‌های زمینی، ریلی، دریایی و هوایی بر اساس دستور وزیر است. راه و شهرسازی تا فروردین ماه نباید افزایش یابد و هرگونه افزایش قیمت نسبت به ماه های گذشته قابل پیگیری و درمان است. مردم می توانند با گزارش این گونه تخلفات گزارش های لازم را به دستگاه های مسئول ارسال کنند و از طریق سامانه های تعریف شده با متخلفان برخورد کنند چرا که مردم بهترین ناظر هستند.

افندی زاده درباره آخرین وضعیت سفر زمینی به خارج از کشور در مرزهای کشور گفت: مشکل از این نظر. اما مردم باید بدانند.» پروتکل های بهداشتی در این زمینه تزریق دو دوز واکسن کرونا و تست PCR منفی است.

معاون حمل و نقل و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال ایسنا درباره علت تغییر پروتکل های بهداشتی سفر به نوروز و آخرین وضعیت آن، اعلام کرد: ستاد ملی کرونا در بخش های مختلف از جمله کمیته انضباطی و حراست جلساتی برگزار کرده است. مرکز فرماندهی. ، و غیره. با وجود اینکه قبلاً از سوی ستاد تاکید شده بود تزریق سه دوز واکسن کرونا برای سفرهای نوروزی ضروری است، اما بسیاری از مردم به دلایل مختلف نتوانستند نوبت سوم خود را تزریق کنند، بنابراین در جلسه اخیر ستاد ملی تاج و تخت، تزریق دوز واکسن تحت عنوان شرط انجام سفرهای نوروزی ملاک ستاد ملی کرونا بوده و شرکت های حمل و نقل مسئول بررسی و اطلاع رسانی آن هستند.

وی افزود: در حوزه خودروهای شخصی به نقل از وزارت کشور، خودروهایی که در مسیرهای برون شهری تردد می کنند باید در سامانه ایران من پلاک شوند. شرایطی که برای سیستم من ایران در نظر گرفته شده تزریق دو دوز واکسن است که البته ممکن است در روزهای آینده این وضعیت تغییر کند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.