جزئیات نسبت های سود فروشندگان 7 گروه کالایی منتشر شد

نحوه محاسبه ضرایب سود و هزینه های شبکه توزیع و عرضه به مصرف کننده برای کالاهای سرمایه ای و مصرفی بلند مدت اعلام شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام اتاق بازرگانی ایران، سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده جداول «سود و هزینه‌های شبکه توزیع و عرضه به مصرف‌کنندگان کالاهای مصرفی – سرمایه و مصرف پایدار» را در راستای اجرای این طرح ارائه کرد. قیمت شفافیت با درج قیمت منتشر شده توسط سازنده.

بر اساس این گزارش، در بین کالاهای مصرفی، کل ضرایب سود و هزینه های شبکه توزیع و عرضه به مصرف کنندگان برای مواد غذایی بین 21 تا 27.7 درصد و برای مواد شوینده و محصولات مصرفی بین 22.1 تا 28.8 درصد است.

در بین کالاهای سرمایه ای و بادوام، کل ضرایب برای لوازم بزرگ 10.2 درصد، لوازم کوچک 14.4 درصد، لوازم جانبی خودرو 15.4 درصد و قطعات خودرو 18.5 درصد است.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که به هیچ یک از اقلام ذکر شده در ضرایب از قبیل مالیات، حمل و نقل به دلیل درج در قیمت تولید کننده نمی توان مبلغی را اضافه کرد.

جزئیات نسبت های سود فروشندگان 7 گروه کالایی منتشر شد

طرح تدارکات شفاف چیست؟

طرح خرید شفاف از حدود 3 ماه پیش آغاز شد و تا تابستان 1401 ادامه خواهد داشت.

بر اساس این طرح کلیه واحدهای تولیدی و واردکنندگان انواع پودر لباسشویی، دستمال کاغذی، پوشک، یخچال، تلویزیون و ماشین لباسشویی از 13 دی ماه، انواع لنت ترمز، فیلتر روغن، روغن موتور، شوینده ها، محصولات سلولزی، سس، ماکارونی، کنسرو، خیار شور و ماکارونی و انواع آب میوه ها، آبجو، نوشابه های گازدار، غذاساز، نوشابه، چرخ گوشت و اجاق های مایکروویو در قیمت تولید کننده 17 آذر قهوه، آجیل و خشکبار بسته بندی شده، محصولات پروتئینی الزامی شد. ، انواع غذای آماده و نیمه آماده، انواع کیک، پای، بیسکویت، چیپس، پفک و اقلام مشابه، لوازم خانگی، صوتی و تصویری به صورت کامل، 51 قطعه لوازم یدکی خودرو از 23 بهمن ماه موظف به اجرای این طرح دارایی های دیگری نیز در آینده به این طرح اضافه خواهد شد.

به گفته مدیران این طرح، اگر قیمت نهایی خریدار در کالاهای مصرفی سریع بیش از 20 درصد و در کالاهای مصرفی بالای 30 درصد باشد، مصداق فروش بالاست.

البته اخیراً تصمیم گرفته شده که در دوره گذار قیمت تولیدکننده و مصرف کننده به صورت همزمان لحاظ شود تا مردم با این طرح آشنا شوند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.