جوان ترین و مسن ترین بازیکنان ایرانی حاضر در جام جهانی


علی دایی و حسین کعبی مسن ترین و جوان ترین بازیکنان ایرانی حاضر در جام جهانی هستند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران تاکنون در 5 دوره جام جهانی حضور داشته و ششمین حضور خود را در جام جهانی 2022 قطر خواهد داشت و اهالی فوتبال امیدوارند دراگان اسکوچیچ و تیمش در مرحله گروهی جام جهانی صعود کنند. . برای اولین بار.

یکی از جالب ترین نکات دوره گذشته که تیم ملی در جام جهانی حضور داشت، جوان ترین و مسن ترین بازیکن ایرانی حاضر در این مسابقات است که هم جوان ترین و هم مسن ترین رکورد یک دوره بوده است. در سال های اخیر با توجه به جوانی اش در تیم ملی کمتر بازیکنی نسبت به علی دایی توانسته به رکورد دیگری نزدیک شود.

علی دایی او با 37 ماه و 3 ماه مسن ترین بازیکن ایرانی جام جهانی است که در سال 2006 کاپیتان تیم ملی ایران بود و در همین مدت دومین بازیکن مسن ایران نیز بود. یحیی گل محمدی 35 ساله دومین بازیکن مسن ایرانی است که در پنج فصل اخیر در جام جهانی حضور داشته است و در همین مدت هیچ بازیکنی در این سن حضور ندارد.

اما در جوانترین بخش رقابت تنگاتنگی وجود دارد. حسین کعبی او با 20 و 8 ماه و 17 روز جوان ترین بازیکن ایرانی جام جهانی است که در جام جهانی 2006 آلمان به میدان رفته است. به گفته وی، علیرضا جهانبخش با 20 سال و 10 ماه و 2 روز دومین بازیکن جوان، مهدی مهدوی کیا با 20 سال و 10 و 18 روز سومین بازیکن جوان ایرانی حاضر در جام های جهانی است.

در این مدت، حتی در بین بازیکنان موجود در حال حاضر، هیچ بازیکنی حق شکستن رکورد جوان ترین بازیکن را ندارد. یاسین سلمانی اگر در جام جهانی بازی کند 20 سال و 8 ماه و 22 روز سن دارد که چند روز از حسین کعبی بزرگتر خواهد بود.

جام جهانی قطر از 29 آبان 1401 در دوحه آغاز می شود و تیم ملی ایران در روز اول به مصاف انگلیس می رود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.