خسارت ماهانه 10 میلیاردی پس از سرقت تجهیزات برقی


معاون هماهنگ کننده توزیع توانیر گفت: میزان سرقت تجهیزات برقی در استان های مختلف متفاوت است، سرقت ها روند ثابتی دارد و نمی توان گفت نسبت به سال گذشته افزایش داشته است اما می توان گفت این سرقت ها باعث خسارت برق می شود. شبکه با 10 میلیارد تومان در ماه.

به گزارش ایسنا، غلامعلی رخشانی مهر در جمع خبرنگاران و در پاسخ به طرح جامع اقدام صنعت برق با عنوان تعمیر و بهینه سازی شبکه توزیع در سراسر کشور به منظور رفع نقاط خطر و ارتقای امنیت در شبکه های توزیع برق گفت. وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره «متاسفانه شبکه‌های سیمی فرا‌ایری مستعد سرقت توسط تعدادی سودجو هستند که معتقدند اگر اینطور نباشد، آسیب‌های اقتصادی ساده به شبکه و صنعت برق وارد می‌کنند».

وی افزود: بر اثر این مشکل تعداد زیادی از خودروهای شهروندان دچار سوختگی و آسیب می شوند که این کار معمولا در شب انجام می شود و هموطنان ساعت ها دچار قطعی برق می شوند، البته در سال های اخیر در دو سال اخیر سال‌هاست که بیش از 30 هزار کیلومتر کابل خودنگهدار را با شبکه‌های سیمی و مستعمل تعویض کرده‌ایم که البته ظرفیت تولید کشور در زمینه کابل و منابع خودنگهدار است، اما این 30 هزار کیلومتر 10 درصد شبکه‌های توزیع را پوشش می‌دهد. .

معاون هماهنگ کننده توزیع توانیر تاکید کرد: درخواست اینجانب این است که اگر هموطنان شاهد حمله افراد سودجو به شبکه برق در یک نقطه بودند مراتب را به واحدهای 121 اطلاع دهند و یا در سامانه برق من بارگیری کنند، نیروهای ما اقدام کنند. عمل فوری. “

رخشانی مهر گفت: امروز حرکتی هماهنگ برای رفع کانال های خطر از شرکت های توزیع انجام شد و بیش از 5 هزار نفر در حال انجام این عملیات هستند. عیب یابی قبلا انجام شده است و اکنون مشکل را حل می کنیم. یکی از مجاری خطر این است که در مکان هایی که درب تابلوها دزدیده می شود یا باز می ماند، تصادفات رانندگی که باعث آسیب می شود یا وسایلی دزدیده می شود تا مشکل آنها حل شود.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح پیشگیری از تصادفات است که معمولاً شهروندان از این موارد مطلع می شوند، این اقدام امروز یک اقدام جامع و مدبرانه است و از ساعت پنج صبح آغاز شده و امیدواریم بتوانیم اکثر مشکلات را برطرف کنیم. تا پایان روز. از امروز.” از شهروندان می خواهیم در صورت مشاهده چنین مواردی را در سامانه برق من ثبت کنند.

معاون هماهنگ کننده توزیع توانیر با اشاره به وقفه های خیابان های شهر گفت: برس های نور یکی یکی ادامه دارد و آن را تنظیم می کنیم یعنی روشنایی معابر به شکل فعلی باقی می ماند.

ادامه بده


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.