دانمارک؛ ستاره های اسکاندیناوی در حال افزایش است

تیم ملی دانمارک توانست برای ششمین بار به جام جهانی راه یابد.

به گزارش ایسنا، فوتبال دانمارک را با هنر پیتر اشمایکل دروازه بان و قهرمانی تیمی یورو 1992 می شناسیم; جایی که تیم ملی دانمارک بالاترین افتخار فوتبال را کسب کرد. سه سال بعد، دانمارک قهرمان جام کنفدراسیون ها شد که در آن زمان در عربستان سعودی برگزار می شد تا درخشان ترین فصل فوتبال را داشته باشد. دانمارک به طور غیر منتظره قهرمان یورو 92 شد. آنها به عنوان تیم مهمان در این مسابقات شرکت کردند. ریاست لنارت یوهانسن سوئدی در یوفا تأثیرگذار بوده است. دانمارک با غلبه بر هلند در نیمه نهایی و شکست آلمان در فینال به شایستگی قهرمان شد.

دانمارک مقابل آلمان که شانس بیشتری برای برد داشت به فینال رسید. خستگی دانمارک و قدرت منچستریونایتد دلیل این ایده برای قهرمانی آلمان بود. آلمان برتی فاکس، بازیکنانی مانند یورگن کلیزمن، اندی برمه، ماتیاس سامر، استفان افنبرگ و توماس هاسلر را داشت، اما دانمارک بزرگترین افتخار فوتبال تا به امروز را به دست آورد.

دانمارک ابتدا در سال 1986 به جام جهانی راه یافت و به دور دوم راه یافت اما در این مرحله حذف شد. دانمارک در سال 1998 به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی رسید تا بهترین عملکرد این تیم در جام جهانی باشد. 4 سال بعد دانمارک نیز به جام جهانی 2002 راه یافت و به دور دوم راه یافت و پس از مدتی غیبت در سال 2010، دانمارکی ها نیز به جام جهانی راه یافتند اما نتوانستند به جام جهانی راه پیدا کنند. دانمارک در دور پنجم در ضربات پنالتی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب کرواسی شد و در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد.

دانمارک به نیمه نهایی یورو 2020 رسید و عملکرد خوبی در این جام داشت که در نهایت به انگلیس باخت و نتوانست به فینال برسد.

ستاره

کاسپر اشمایکل

دانمارک؛  ستاره های اسکاندیناوی در حال افزایش است

ستاره تیم ملی دانمارک و یکی از برترین بازیکنان لیگ جزیره که در لسترسیتی بازی می کند، کاسپر اشمایکل است. این دروازه بان در یورو 2020 عملکرد خوبی داشت و به تیمش کمک کرد تا برای اولین بار از سال 1992 به مرحله یک چهارم نهایی برسد. البته او در این فصل در لسترسیتی درخشش نداشت اما زمانی که برای تیم ملی کشورش بازی کرد به آنها یادآوری کرد. همیشه تمام پدرش بود و دیوار محکمی در برابر مخالفانش بود.

مربی

کاسپر یولمند

دانمارک؛  ستاره های اسکاندیناوی در حال افزایش است

سرمربی 49 ساله تیم ملی فوتبال دانمارک از جولای 2020 هدایت این تیم را برعهده دارد و توانسته تاثیر زیادی بگذارد و دانمارک هم اکنون یکی از بهترین تیم های مقدماتی جام جهانی بوده است. او با دانمارک به نیمه نهایی یورو رسید و برای اولین بار در جام جهانی پاییز ۱۴۰۱ روی نیمکت تیم ملی دانمارک خواهد نشست.

* تیم ملی دانمارک در یک نگاه

افتخارات: قهرمانی یورو 1992

بهترین گلزن: یان دال توماسون (52 گل)

بیشترین بازی شده: پیتر اشمایکل (129 بازی ملی)

نحوه صعود: تیم اول گروه

عملکرد دوره قبلی: حذف در مرحله یک هشتم نهایی

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.