دریادار سیاری: خرمشهری دیگر در راه است


ایسنا/ مرکز معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: فتح باشکوه خرمشهر در سوم خرداد یکی از رویدادهای نظامی تاریخ انقلاب اسلامی است.

دریادار حبیب الله سیاری پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه در آستانه 12 مرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزادسازی خرمشهر و شهدای این هنرمند که برگزار شد، گفت: در صلاح سلمان ساجی ساوه. داشتن یاد و خاطره شهدا چیزی کمتر از شهادت نیست و معنای آن این است که تنها به برگزاری یادواره شهدا محدود نمی شود، بلکه باید به آرمان شهدا پایبند باشیم، فرهنگ و ارزش های شهدا را رعایت کنیم. به ادامه راه شهدا افتخار کنید. تا زمانی که راه شهدا را ادامه دهیم در مقابل همه دشمنان خواهیم ایستاد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی به خاطر خون شهدا به دست ما رسیده است، گفت: استکبار جهانی برای حفظ منافع نظام اسلامی به طرق مختلف به دنبال منزوی کردن نظام اسلامی بوده است. تفرقه قومی و قبیله ای، تجزیه طلبی و تفرقه مذهبی از برنامه های دشمن برای ضربه زدن به انقلاب بود.

وی با اشاره به تقدیم 17 هزار شهید در دوران انقلاب اسلامی گفت: دشمن با ترورهای متعدد شخصیت های نظامی، سیاسی و علمی در ایران به دنبال تامین منافع خود بوده است. نقاشی شده.

دریادار سیاری با اشاره به جنگ هشت ساله رژیم بعث با ملت ایران گفت: سال‌ها، اما حتی یک وجب از خاک آن به تصرف دشمن نرسید.» .

وی گفت: شکست انقلاب، اشغال ایران و تامین منافع جهان استکبار مهمترین هدف دشمن در جنگ هشت ساله بود که با تجهیزات و مواد نظامی با به دست آمد. رژیم هنری از طریق استکبار جهانی و همپیمانانش اما شکست خورد».

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: هشت سال جنگ نابرابر بر ملت ایران تحمیل شده است تا دشمن بتواند به اهدافی که از قبل تعیین کرده اما ناکام مانده است برسد. ما برای حفظ انقلاب و حفظ رشد و کرامت خود به دفاع مقدس خون دادیم.

وی افزود: دشمن استکباری علیرغم پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس پایانی نداشت و برای غلبه بر تفکر جوان ایرانی به جنگ خفیف و تهاجم فرهنگی پرداختند و تفکر جوان ایرانی را هدف قرار دادند که این امر نیز بی‌اثر بود.

دریادار سیاری بر اعمال انواع تحریم های ظالمانه تاکید کرد و افزود: منزوی باشید. “

وی بیان کرد: حفظ تمامیت ارضی، ماندگاری انقلاب اسلامی، درخشش جمهوری اسلامی ایران و نفوذ در عرصه بین‌الملل، امنیت ملی، تقویت بازدارندگی و آموزش کامل نیروهای مسلح از جمله دستاوردهاست. از اسلام انقلاب ایمان و ایمان، وحدت و انسجام، دوری از تفرقه و ولایتمداری رمز ملت ایران از توطئه های دشمنان است.

وی با اشاره به عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، گفت: عملیات بیت المقدس مانند یک معجزه است و به فرموده امام، خرمشهر را خداوند تحویل داد. مجاهدان خدا در این عملیات از سینه خود محافظت کردند و با 26 روز حمله خرمشهر را آزاد کردند.

وی با تاکید بر اینکه خرمشهر در راه است، گفت: هر جا که وحدت داشته باشیم با دولت می توانیم خرمشهرهای دیگر را فتح کنیم و انقلابی سربلند انجام دهیم.

امام جمعه ساوه نیز گفت: شهدای والامقام خون خود را فدای انقلاب و اسلام کردند اما غیرت خود را از دست ندادند.

حجت الاسلام جعفر رحیمی افزود: 34 شهید عملیات بیت المقدس در ساوه تقدیم انقلاب شد. روز سوم خرداد یکی از طولانی ترین روزهای تاریخ نظام اسلامی است و جلوه آن آزادی خرمشهر در عملیات غرور آفرین بیت المقدس است.

وی بیان کرد: شهدا از ترس امام راحل راه عشق و فداکاری را برگزیدند و تمام وجود خود را که روح نازنینشان بود در حرکتی عاشقانه تقدیم اسلام کردند.

به گزارش ایسنا، امیر دریادار سیاری در بدو ورود به ساوه با حضور در گلزار شهدای امامزاده سید علی اصغر(ع) ساوه با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش نیز پس از انجام ورزش های باستانی توسط جوانان تیم ملی و دریافت بالاترین درجه پیشکسوت ورزش باستانی از همرزمان شهیدش در دوران دفاع مقدس در زورخانه تکاور شهید اسماعیل شعبانی شرکت کرد.

شعرخوانی توسط شاعر ملی مذهبی و اهدای تصویر منقوش دریادار سیاری از دیگر برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.