دستورالعمل های ستاد ملی کرونا یک توصیه نیست


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دستورات ستاد ملی علیه ولیعهد نباید توصیه ای باشد، بلکه همه مصوبات این کرسی باید مانند قانون مصوب دارای ضمانت اجرایی باشد وگرنه تمام تلاش و کوشش است. . از این ستاد هدر می رود و نتیجه آن عادی سازی می شود و به سطح جامعه تبدیل می شود.

اقبال شاکری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به گسترش موج ششم کرونا و لزوم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، اظهار کرد: بیماری کرونا یک معضل جهانی است و باید به آن توجه شود. اول از همه، این ویروس یک بیماری جهانی است که مردم را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده و مدت زمان آن بسیار طولانی بوده است. شیوع طولانی مدت این بیماری از یک سو مردم را خسته کرده و از سوی دیگر بسیاری از مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از کسب‌وکارها دچار رکود شدید شده‌اند و آسیب‌های زیادی به این مشاغل وارد شده است، به‌ویژه به کسب‌وکارهای کوچکی که متمرکز بر مردم هستند، مانند مغازه‌ها، رستوران‌ها و مراکز ورزشی.

او همچنین گفت: باورهای نادرست در مورد خطرناک نبودن سویه آمیکرون به عادی سازی در سطح جامعه و شیوع موج ششم کرونا منجر شده است. تا مدت ها شیوع این بیماری هم از نظر روحی و هم از نظر اقتصادی به مردم فشار می آورد و بر کسب و کار مردم تاثیر می گذاشت. این دو عامل باعث شده افراد از پروتکل های بهداشتی فاصله بگیرند و بر ساده سازی بیماری تمرکز کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دلایل عادی شدن سویه جدید کرونا بازگشت به جلسه اولیه با سویه آمیکرون است، تاکید کرد: سویه آمیکرون خیلی خطرناک نیست و . همچنین اشاره شده است که بیشتر شبیه سرماخوردگی است. اما در واقعیت اینطور نیست.

وی با تاکید بر اینکه دولت وظیفه حفظ سلامت جامعه را به طور کلی بر عهده دارد، گفت: این سه معضل باعث بی توجهی و عادی شدن بیماری عروق کرونر قلب شده است و امروز شاهد شیوع گسترده موج ششم این بیماری در کشور هستیم. . «بالاخره این موج به هر قشری از جامعه اعم از پیر و جوان آسیب می زند و بخشی از هموطنان ما هستند که آسیب خواهند دید.

دستورالعمل ستاد ملی کرونا باید دارای ضمانت اجرایی باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امروز لازم است همه ما دست بدهیم و مردمی که در محل حضور داشتند مثل همیشه پروتکل های بهداشتی را برای حفظ سلامتی به طور جدی رعایت کنند. سایر اعضای جامعه».

نماینده تهران ادامه داد: موضوع مهم دیگری که من بارها به آن اشاره کرده ام این است که ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت باید خیلی قویتر وارد صحنه شود و برنامه ریزی بهتری داشته باشد. ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت باید اطمینان حاصل کند که دستورالعمل هایی که ابلاغ می شود. ضعیف نمی شود و با جدیت اجرا می شود.

وی افزود: دستورالعمل ستاد ملی کرونا نباید توصیه ای باشد، بلکه باید در جایگاه دولت و قدرت اجرای پروتکل ها باشد. اینکه دستورات ستاد ملی کرونا در قالب توصیه یا توصیه است، جایگاه این ستاد را تضعیف می کند. احکام صادره از این دفتر باید دارای ضمانت اجرایی بوده و در حین اجرا مزاحمتی ایجاد نشود. در صورت عدم تحقق این ضمانت، زحمات این سایت به هدر می رود و نتیجه آن عادی سازی و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

چراغ سبز برای افراد واکسینه نشده تضعیف جایگاه ستاد ملی کرونا است

شاکری در ادامه با اشاره به رای دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه دستگاه های اجرایی حق ممانعت از ورود افرادی که واکسینه نشده اند را ندارند، خاطرنشان کرد: همه کارشناسان تاکید کردند که واکسیناسیون می تواند نقش موثری در کنترل بیماری داشته باشد. اما ناگهان دیوان عدالت اداری با شکایت شهروند دستور ستاد کرونا را لغو می کند، این جایگاه به خودی خود جایگاه ستاد ملی کرونا را تضعیف می کند، دستورالعمل ستاد ملی کرونا باید ضمانت اجرایی مشابهی داشته باشد. قانون مصوب

وی در پایان گفت: از سوی دیگر تعدادی از عوامل ضد مردمی و ضد مردمی در دولت قبل – که واکسن کافی ندادند – گفتند: چرا واکسن نمی زنید؟ این واکسن در داخل کشور تولید می شود و حتی از خارج وارد می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.