دعای روز دهم ماه مبارک رمضان و چگونگی توکل بر خدا


در روز دهم ماه مبارک رمضان می گویند: «پروردگارا مرا از توکل کنندگان و توکل کنندگان در ماه رمضان قرار ده و چشمم به سوی دیگر نیست. ; به دلت بنگر هر جا می خواهی بدانی که دعا مستجاب شده، ببین آیا همه جا ناامید شدی، بدان که دعا مستجاب شده است. »

به نام خدا

«خدایا او را از کسانی که بر تو توکل می‌کنند قرار ده و از صالحان خود قرار ده».

«خدایا مرا از توکل کنندگان در این ماه قرار ده و در آن ماه از سعادتمندان قرار ده و در پیشگاه نیکوکاران از مقربان خود قرار ده و هدف نهایی سالکان». »

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در تفسیر «اللّهُمَّ أَجْعَلَ مِنْ تَوْكَلَكُمْ» می فرماید: پروردگارا مرا در ماه رمضان از توكل كنندگان و توكل كنندگان بر خود قرار ده.

از آغاز اسلام می گوید و می گوید: عرب بدهی های زیادی داشت. نزد امام حسین (ع) رفت و گفت قرض دارم، می خواستم نزد کریمی بروم و برای همین خدمت شما رسیدم.

پیامبر فرمود؛ من سه سوال میپرسم. اگر یکی را جواب دادی یک سوم قرض را می دهم، اگر دو سوم را بدهی، و اگر همه را جواب دهی تمام بدهی را می دهم. عرب گفت: بالاخره می توانم مثل تو جواب بدهم؟ امام فرمود: «جدم فرمود; «الاحسان به قدر علم» اگر چیزی فهمیدم که تو می دانی قرض می کنم. و سپس پرسید: بهترین چیزهای دنیا چیست؟ عرب گفت: «بهترین چیز ایمان به خداست. و ايمان به رسول خدا و ايمان به شما اهل بيت (ع) سؤال دوم را اين گونه مطرح كردند: «زينت انسان چيست؟ عرب گفت: زینت دنیا برای رؤیا و زینت اغنیا برای مغفرت و زینت فقیر برای صبر است.

این استاد اخلاق ادامه می دهد: امام فرمود: «اگر اینها نیست؟ عرب گفت: باید از بهشت ​​آتش بیاید و آنها را نابود کند. دنیای بی حوصله، ثروتمندان نابخشوده و فقرای بی صبر باید نابود شوند.

امام حسین (ع) فرمود: نجات از مرگ چیست؟ عرب گفت: بر خدا توکل کن. امام حسین (ع) تمام بدهی های آن شخص عرب را پرداخت و انگشتری از دستان او برداشت و به مردم عرب داد.

وی خاطرنشان می کند: این حدیث را گفتم تا تاکید کنم ماه رمضان و روزه ما را موفق می کند تا بتوانیم به خدا توکل کنیم. از صفر شروع کردم و با اطمینان به این مرحله رسیدم. دانش آموزان جوان نیز باید براساس خودشان به تحصیل ادامه دهند.

آیت الله مجتهدی تهرانی در ادامه می فرماید: و مرا از صالحان در زمین قرار ده.

او همچنین در کامنت فراز می گوید مرا از نزدیک ترین ها به خودت قرار بده. .

این استاد اخلاق ادامه می دهد: «بَعَلَکُمْ أَنْ أَمْرِکُمْ أَنْ خَیْرِ السَّکَلِینَ» که در پایان دعا آمده است، یعنی صلاحیت آن که بزرگ ترین سالک شماست، یعنی از هر کجای آدم باشد. ناامید می شود، پیش خدا می رود.

در نهایت در حدیثی می فرماید: هر جا می خواهی بدانی که دعا مستجاب شده، به دلت بنگر، ببین هر جا ناامید شدی، بدانی که دعا مستجاب شده است. خود خداوند می فرماید: به عزت و جلال خود سوگند امیدم را از هر که جز من توکل کند قطع خواهم کرد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.