ذخایر موشک های ضد تانک جاولین آمریکا در حال اتمام است


مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی مستقر در واشنگتن در گزارشی اعلام کرد که ذخایر ایالات متحده برای استفاده احتمالی از این تجهیزات توسط ایالات متحده پس از استقرار تعداد قابل توجهی از موشک های ضد تانک Javelin آمریکایی در اوکراین در حال اتمام است.

به گفته مارک کانسیان، مشاور ارشد نیروهای بین المللی کمک به امنیت در مرکز، سال ها طول می کشد تا ذخایر ایالات متحده با تسلیحات جدید پر شود.

نیروهای اوکراینی از موشک‌های ضد تانک جاولین که توسط غول‌های دفاعی آمریکا، لاکهید مارتین و ریتون ساخته شده‌اند، برای نابود کردن تانک‌های روسی استفاده می‌کنند و آنچه را که قبل از جنگ یک مزیت تعیین‌کننده برای روسیه به حساب می‌آمد، نابود می‌کنند.

مارک کانسیان در این گزارش هشدار داد که پنتاگون باید مراقب کاهش ذخایر خود باشد، زیرا این تجهیزات برای نیروهای آمریکایی در هر درگیری پیش بینی نشده بسیار مفید خواهد بود.

وی نوشت: «ایالات متحده به این ذخایر برای انواع درگیری های احتمالی جهانی که می تواند علیه کره شمالی، ایران یا خود روسیه باشد، نیاز دارد. اگر این ذخایر بسیار کم باشد، آنگاه این سوال برای برنامه ریزان نظامی مطرح می شود که آیا می توان طرح های جنگی را اجرا کرد یا خیر.

مارک کانسیان تخمین می زند که احتمالاً تنها 20000 تا 25000 موشک ضد تانک جاولین در انبار موجود است که حدود یک سوم کل موجودی ایالات متحده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.