رئیس جمهور: ایالات متحده باید بداند که نباید علیه مردم ایران از زور استفاده کند


رئیس جمهور با بیان اینکه از وضعیت معیشتی عزیزان در شهر و کشور مطلع هستم، تصریح کرد: مردم. و شبانه روز به دنبال این هستیم تا هر چه زودتر مشکلات کاهش یابد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بیست و ششمین سفر استانی دولت مردمی صبح امروز با مردم خراسان شمالی دیدار کرد. با احساس مسئولیت و گرمی می دانست که در هزار سال اخیر روحیه پذیرایی از زائران امام رضا (ع) را دارند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم خراسان شمالی با لهجه های مختلف ترکی، کردی، کرمانجی، ترکمنی و فارسی دارای قلب های مشترک و متحد، منسجم و پرتلاش هستند، افزود: مردم این استان هر دو در پیروزی اسلامی هستند. انقلاب و در دوران دفاع مقدس در دفاع از حریم و حرم خوش درخشیدند و مردمی زحمتکش در تولید هستند که امروزه در کشور اهمیت زیادی دارد.

رئیسی همچنین با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه امروز تولید در کشور محور کار است، گفت: خراسان شمالی دارای دانشگاه ها، مراکز علمی و فرهنگی خوبی است که مردان و زنان فرهیخته و فرهیخته را تربیت کرده اند. نیروهای ارزشمند باید کار و تلاش کرد تا این عزیزان ثمره تلاش خود را در مسیر پیشرفت استان و کشور ببینند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بزرگترین موفقیت دولت خدمت به مردم در ایجاد زمینه کار و فعالیت و تولید و استفاده و بهره برداری مناسب از امکانات و توانمندی هاست، گفت: در بازدید امروز از مجتمع پتروشیمی شاهد کارهای ارزشمندی بودیم. مهندسان، کارگران و کارگران انجام می دهند، اما باید اصلاحاتی انجام شود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: اولین تغییر لازم در فعالیت این واحد پتروشیمی، استفاده از پساب به جای آب شرب است. مقرر شده تا پایان سال جاری تمامی زمینه های جایگزینی پساب این مجموعه فراهم و آب مصرفی این واحد در اختیار مردم قرار گیرد. همچنین با سرمایه گذاری می توان علاوه بر ارتقای ظرفیت تولید، فرصت های اشتغال این واحد را که در حال حاضر 1200 نفر است، 2 یا 3 برابر افزایش داد.

رئیس جمهور همچنین بر برنامه ریزی برای قابل پیش بینی شدن فعالیت کشاورزان و کشاورزان و تضمین خرید محصولات آنها تاکید کرد و گفت: باید با اعطای ضمانت های خرید و پرداخت تسهیلات به رونق تولیدات کشاورزی و دامی کمک کنیم.

رئیسی با اشاره به آمار حدود 700 قربانی اپیدمی تاج در مراسم تحلیف دولت مردمی افزود: صدها نفر. قربانیان هر روز.» .

رئیس جمهور ادامه داد: خدا را شاکریم و سپاسگزاریم از دعا و همکاری مردم و از همه مهمتر به همت کادر پزشکی و بهداشت و درمان کشور روزهایی را سپری می کنیم که تعداد قربانیان تاج و تخت افزایش یافته است. رسیده است. یک رقمی و گاهی صفر.» باید صمیمانه از کادر پزشکی تشکر کنم که شبانه روز جان، جان، خانواده و سلامت خود را برای حفظ سلامت مردم فدا کردند و از کمک های صادقانه مردم نیز تشکر می کنم.

رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه دولت مردمی در ابتدای فعالیت خود با مشکلات مالی و کسری بودجه 480 هزار میلیاردی مواجه است، گفت: دولت تمام تلاش خود را برای استقراض از بانک مرکزی و یا چاپ پول به کار گرفته است که این امر موجب شده است که این امر به خوبی انجام شود. به نوبه خود باعث تورم در سال 1400 می شود. آن را پشت سر بگذارید.

رئیس جمهور ادامه داد: دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت خود هر ماه علاوه بر پرداخت حقوق و دستمزد بین 10 تا 13 میلیارد تومان بابت هزینه هایی که در این دولت انجام نشده است پرداخت می کند.

«امروز به برکت اقتدار و افتخاری که ایجاد کردید بدون امضای قرارداد یا قبول تعهد جدید برای کشور، فروش نفت را به حد قابل قبولی رساندیم، در حالی که قبلاً می گفتند نفت فروخته نمی شود.» کسری بودجه رئیسی 480 تریلیون دلار و پرداخت بدهی های گذشته از درآمد حاصل از این افزایش فروش نفت به دست آمد.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ما به دنبال توجیه حقوق و دستمزد هستیم، اظهار داشت: به همه اقشار جامعه می گویم هیچ یک از مطالبات شما در مورد مزد و مزایا اشتباه نیست، بلکه عدالت را در مورد دستمزد رعایت کنید تا همه راضی باشند. …

آیت‌الله رئیسی با اشاره به سفرهای خود در استان‌های مختلف گفت: می‌توانید در تهران بنشینید و از استان‌ها گزارش بگیرید، اما با شنیدن کیست انگار می‌بینید. بودن با یک کشاورز، کشاورز، معلم، دانش آموز، تاجر یا تاجر درک متفاوتی از انسان ارائه می دهد و من به این تجربه افتخار می کنم. ممکن است برخی که سفرهای دولتی در استان را مقصر می دانند، تجربه ملاقات و حضور در جمع را نداشته باشند که من به آنها توصیه می کنم.

رئیس جمهور به آمار بانک مرکزی و مرکز آمار مبنی بر افزایش نرخ رشد اقتصادی از 4 دهم درصد به حدود 5 درصد در ماه های پایانی سال 1400 اشاره کرد و افزود: افزایش ارزش را پیش بینی کرد. ارزش پول ملی در جامعه

رئیسی گفت: اگر پول ملی بی ارزش شود، هر چقدر هم دستمزد مردم را بالا ببریم، مخالف تورم نخواهیم بود. تورم باید کاهش یابد. دولت مردمی از ابتدا به دنبال توقف شیوع اپیدمی تاج، رفع کسری بودجه، تامین کالاهای اساسی و کاهش تورم بوده است که همچنان در دستور کار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه از وضعیت معیشتی عزیزانمان در شهر و روستا مطلع هستم، تصریح کرد: همیشه در بین مردم حضور دارم و واقعاً نه تنها شب بلکه ساعتی نیست که از زندگی مردم غفلت کنیم. ما شبانه روز به دنبال این هستیم که مشکلات را هر چه زودتر کاهش دهیم و مردم شاهد رشد اقتصادی و گشایش در زندگی و تجارت باشند.

آیت الله رئیسی با اشاره به شرایطی که برای بازگشایی مدارس و مشاغل با جلوگیری از شیوع تاج در نظر گرفته شده است، گفت: این شرایط با شروع جنگ در اوکراین تشدید شد. امروز همه کشورها درگیر این موضوع هستند اما در کشور ما پس از توکل به خدا و توکل به رهبری سرمایه بزرگی برای حمایت از ملت ایران داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه به اتکای خداوند، هدایت مردم و مشارکت مردم و الگوبرداری از شهدا به ویژه شهید سلیمانی می توانیم بر مشکلات فائق آییم، گفت: سخت کوشی کارگران، کشاورزان، کارمندان، معلمان، دانش آموزان، تجار و تمامی اقشار و اصناف کشور. به عنوان سرمایه های بزرگ آینده کشور بسیار روشن است.

رئیسی افزود: در زمان جنگ و روزهای تحریم که دشمن کار را برای ما سخت کرده است، شما مردم خراسان شمالی در کنار سایر ایرانیان صبورانه مقاومت کرده و آمریکا را رسما اعلام کرده اید. امروز فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی به طرز فجیعی شکست خورده است.» ; این پیروزی شما و ملت بزرگ ایران است.

رئیس جمهور گفت: ای مردم به عنوان نماینده شما به آمریکایی ها می گوییم که بدانید با مردم ایران به زور صحبت نکنید. زبان زور جواب نمی دهد. این ملت با پیروزی و اقتدار در جنگ پیروز شد و 40 سال دوام آورد. این ملت حتماً در جنگ اقتصادی و جنگ رسانه ای پیروز خواهد شد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه حضور در جهاد تبیین و روشنگری در برابر تلاش های دشمن برای ایجاد یأس و ناامیدی است، گفت: امید بیافرینید. امید نه در گفتار و عمل، بلکه در عمل ایجاد می شود. هرکس در هر کجا که باشد، خواه با قلم و بیان خود یأس و یأس در مردم ایجاد کند، خواه نداند، خواه ناخواه، در مسیر راهبرد دشمن حرکت کرده است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه مسئولان، ادارات و سازمان‌ها و همه کسانی که به نمایندگی از دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت می‌کنند باید نهایت تلاش خود را برای ایجاد امید برای مردم و در دل جوانان ایرانی به کار گیرند. تا دشمن بیشتر احساس شکست و تحقیر کند

رئیسی ادامه داد: در این راه سردار شهید سلیمانی و شهدا الگوی ما هستند که بدون دسترسی به امکانات و با دست خالی از همه موانع عبور کردند و راه را هموار کردند و به پیروزی رسیدند. حاج قاسم با همه حمایت های مالی، پولی، اطلاعاتی و تسلیحاتی که از داعش داشت، با استقامت، پیگیری، توکل به خدا و اعتماد به نفس به پیروزی های بزرگی برای کشور دست یافت.

رئیس جمهور خطاب به پسران و دختران ایران اسلامی گفت: با اراده فولاد و توکل به خداوند متعال می توان به پیروزی ها و موفقیت ها دست یافت. اما با همراهی همکارانم تلاش می کنیم وضعیت معیشتی مردم را به سطح جمهوری اسلامی ایران برسانیم.

آیت الله رئیسی افزود: تامین تمام نیازهای استان در قالب اعتبارات سفر استانی امکان پذیر نیست و لذا اولویت های ما در کانون توجه قرار دارد. امروز حدود 50 سال پروژه نیمه تمام در کشور داریم، اما در سفرهای استانی پروژه های اولویت دار شناسایی و برای تکمیل آنها اعتبار تخصیص داده می شود. در سفر به خراسان شمالی، بر اساس مصوبات سفر مقام معظم رهبری، بر اتمام پروژه های اولویت دار نظارت می کنیم و از مدیران می خواهیم که فعالیت جهادی و نظارت بر فعالیت های مردم و رسانه ها را دنبال کنند. .

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.