راهی برای کاهش وزن در کودکان چاق


ایسنا/ خراسان رضوی نتایج یک مطالعه جدید تأیید می کند که افزایش دسترسی به یک برنامه مدیریت وزن سالم متمرکز بر نوجوانان، مانند جراحی برای چاقی یا کاهش وزن، برای دستیابی به بهترین نتایج طولانی مدت ضروری است زیرا نوجوانان مبتلا به چاقی به رشد خود ادامه می دهند. راه در بلوغ

این مطالعه نشان داد که نوجوانان چاق بدون توجه به سن آنها در زمان جراحی تحت لاپاروسکوپی اسلیو گاسترکتومی (LSG) قرار گرفتند، یک روش جراحی برای کاهش اندازه معده و کاهش مقاومت به انسولین، بدون توجه به سن آنها در زمان جراحی. آسیب همزمان اندام و چاقی کمتر شایع بود. این روش برای کودکان زیر 13 سال کاربرد دارد.

این مطالعه که توسط جراحان اطفال در بیمارستان کودکان هاسنفیلد در مرکز پزشکی دانشگاه نیویورک و بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی سی انجام شد، نشان داد که نوجوانانی که والدین چاق داشتند قبل از جراحی کاهش وزن وزن بیشتری اضافه کردند که نشان دهنده ماهیت خانوادگی این بیماری است. بیماری مزمن چاقی

چاقی دوران کودکی زمانی رخ می دهد که وزن کودک بسیار بیشتر از سن و قد او باشد. این یک مشکل بهداشت عمومی پیچیده و جدی است که همچنان در حال رشد است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، چاقی 14.4 میلیون نوزاد، کودک و نوجوان بین 2 تا 19 سال را تحت تاثیر قرار می دهد. میزان چاقی در طول اپیدمی کووید 19 در مقایسه با دوره قبل از اپیدمی تقریباً دو برابر شده است. این افزایش سریع در کودکان کوچکتر و در سنین مدرسه بارزتر بود.

دکتر جون تاشیرو، محقق اصلی و جراح اطفال که متخصص جراحی چاقی در برنامه وزن سالم نوجوانان در بیمارستان کودکان هاوزنفیلد در مرکز پزشکی دانشگاه نیو یورک و استادیار جراحی کودکان است، می گوید: «اگر چاقی تأثیر منفی بر سلامت عمومی داشته باشد. . پس چرا زودتر به آن توجه نکنیم؟ درمان این مورد و مداخلات اولیه تا زمانی که بی خطر باشد، پیامدهای منفی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت، مشکلات اسکلتی عضلانی، مشکلات تنفسی، اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد.

برای نوجوانان بالای 13 سال که دارای شاخص توده بدنی (BMI) 35 یا بالاتر هستند و اقدامات سنتی کاهش وزن را انجام نداده اند یا از بیماری های مرتبط با چاقی رنج می برند، جراحی چاقی یک درمان ایمن است و در هدایت یک فرد سالم تر و موثرتر است. زندگی سالم تر زندگی فعال تر

تعداد فزاینده ای از مطالعات به طور خاص برای بررسی ایمنی و اثربخشی جراحی چاقی در این جمعیت جوان، همراه با گزارش های اخیر از مشکلات سلامت مرتبط با سلامتی که بسیاری از نوجوانان چاق با آن مواجه هستند، طراحی شده است. این تحقیق منجر به ظهور یک اجماع ملی در حمایت از این رژیم درمانی برای جمعیت های جوان شده است. اما تدارک امکانات برای این منظور محدود است. به همین دلیل، بیماران جوانتر ممکن است به اندازه افراد مسن به جراحی چاقی دسترسی نداشته باشند.

مطالعه جدید اثرات سابقه جراحی چاقی والدین و همچنین سن جراحی را بر روی 328 نوجوانی که بین ژانویه 2010 تا دسامبر 2019 تحت عمل جراحی معده لاپاروسکوپی (LSG) در بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی سی قرار گرفتند، ارزیابی کرد. درصد بیماران، نوجوانان زیر 16 سال در مقایسه با 69 درصد از نوجوانان 16 سال و بالاتر تفاوتی در کاهش وزن نشان ندادند.

نتایج این مطالعه همچنین نشان داد که 76 بیمار با سابقه جراحی والدین در زمان مراجعه وزن مطلق بالاتری داشتند که نشان دهنده انطباق با ماهیت خانوادگی و چند ژنی چاقی است.

می‌گوید: «اگرچه هیچ تفاوتی در نتایج کاهش وزن برای بیمارانی که والدینشان جراحی چاقی انجام داده‌اند یا نکرده‌اند، وجود ندارد، با توجه به سن بالای آنها در جراحی، ممکن است بتوان از دسترسی زودهنگام به مراقبت از آنها اطمینان حاصل کرد. کودکان و نوجوانان از آن سود می‌برند.» تاشیرو بودن.

برنامه‌های کاهش وزن چند رشته‌ای برای نوجوانان بر کودکان و خانواده‌ها متمرکز است و به مسائل روان‌شناختی، اجتماعی، تغذیه‌ای، هورمونی، ژنتیکی، فعالیت، عصبی و خواب که ممکن است در افزایش وزن نقش داشته باشد، می‌پردازد. محققان خاطرنشان می‌کنند که بیمارستان‌های مستقل اطفال یا بیمارستان‌هایی که در یک مرکز بزرگ‌تر فعالیت می‌کنند، در موقعیت منحصربفردتری برای ارائه جراحی چاقی به بیماران جوان‌تر، به‌ویژه افراد زیر 16 سال هستند.

ایوان نادلر، محقق اصلی و مدیر جراحی کاهش وزن کودکان در بیمارستان ملی کودکان گفت: «نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که جراحی چاقی برای نوجوانان جوان‌تر به اندازه کودکان بزرگ‌تر مؤثر است». نوجوانان و جوانان مبتلا به چاقی شدید با موانع قابل توجهی برای دسترسی به جراحی چاقی متابولیک مواجه هستند و در انتظار درمان، بیماری های مرتبط با چاقی ممکن است به رشد خود ادامه دهند و بر سلامت آنها تأثیر بگذارند. ما به عنوان پزشک باید در صورت لزوم برای رفع این موانع همکاری کنیم. بنابراین، جوانان بیشتری که به این درمان ایمن و مؤثر نیاز دارند باید بتوانند آن را دریافت کنند.

برای درک بهتر مزایای مداخله زودهنگام در جراحی چاقی، تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی ایجاد بیماری‌های همراه در درازمدت در نوجوانان چاق مورد نیاز است.

این یافته ها به صورت آنلاین در مجله Surgical Endoscopy، مجله انجمن متخصصان گوارش و آندوسکوپی آمریکا منتشر شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.