راه حل تهران برای حل بحران یمن


وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفتمین سالگرد تجاوز سعودی به یمن بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: جنگ ویرانگر و محاصره وحشیانه ائتلاف علیه مردم یمن در حالی وارد هشتمین سال خود می شود که این کشور را با بزرگترین فاجعه انسانی قرن روبرو کرده و پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم آن را به دنبال دارد. این جنگ حتی بیشتر است.” غیرنظامیان زنان و کودکان بی گناه را اسیر کرده اند و زیرساخت ها و امکانات حیاتی یمن را در بخش های بهداشت، معیشت، اقتصاد و آموزش ویران کرده اند.

ائتلاف متجاوزان در هفت سال گذشته به بمباران و موشک اکتفا نکرده و از محاصره غیرانسانی و غیرقانونی به عنوان اهرمی برای کسب امتیازات سیاسی و نظامی استفاده کرده و با مسدود کردن دسترسی، بدترین جنگ اقتصادی و شدیدترین محاصره را تحمیل کرده است. زمین، هوا و دریا و جلوگیری از ورود مواد غذایی، سوخت و سایر نیازهای ضروری انسان.

این جنایت غیرانسانی ائتلاف متجاوزان در سایه تداوم فروش تسلیحات توسط حامیان غربی و آمریکایی و اعمال استانداردهای دوگانه و نگاه مغرضانه در صحنه بحران یمن، همچنان به نقض تمامی حقوق بین المللی و بشری در صحنه بحران یمن ادامه می دهد. امنیت سازمان ملل شورا.

جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته از هرگونه تلاش عادلانه و عملی برای رفع محاصره، برقراری آتش بس و آغاز گفتگوهای یمنی-یمنی بدون مداخله خارجی با توجه به تلاش‌های نماینده ویژه سازمان ملل متحد حمایت کرده و می‌داند: فصل سیاسی تحت رهبری یمن».

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.