رفع تصرف 185 هکتار از اراضی ملی گیلان / 70 درصد حذف تصرفات جنگلداری


ایسنا/ گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان از رفع تصرف 168 هکتار از عرصه های ملی تحت پوشش خبر داد. 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و جنگل ها گفت: 775 پرونده در این زمینه تنظیم شده است. همچنین 35 پرونده اعدام و خلع ید در زمینی به مساحت 17.5 هکتار داشتیم.

سرهنگ در گفت وگو با ایسنا، لرد محمد قربانی با اشاره به وضعیت مبارزه با قاچاق چوب گیلان در سه ماهه بهار امسال گفت: در این مدت 540 عملیات مبارزه با قاچاق چوب انجام دادیم که منجر به تشکیل 540 فقره پرونده شد.

وی حجم چوب های کشف شده را 343 متر مکعب عنوان کرد و افزود: در این رابطه 696 نفر دستگیر و 331 دستگاه خودرو اعم از خودرو، نیسان و کامیون توقیف شدیم.

فرمانده اداره منابع طبیعی و مدیریت آب حوزه رودخانه گیلان از افزایش 79 درصدی کشفیات خبر داد و گفت: متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت چوب شاهد قاچاق و حتی قاچاقچیان هستیم. برای حمل چوب از تاکسی و کامیون های یخچال دار استفاده کنید. انجام می دهند.

قربانی از بسیج تمامی تجهیزات و تجهیزات یگان حفاظت برای مقابله با قاچاق هیزم جنگلی خبر داد و گفت: نیروهای یگان حفاظت به صورت 24 ساعته در میدان حضور دارند و گشت های خودرویی و خودرویی ادامه دارد. در همین راستا در سه ماهه نخست سال جاری چهار مورد درگیری با قاچاقچیان داشتیم که منجر به مجروح شدن پنج تن از نیروهای امنیتی این ولایت شد.

وی با بیان اینکه به زودی تمامی عرصه های ملی و طبیعی گیلان را مجهز به تجهیزات الکترونیکی رصد خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: در مجموع 40 پاسگاه در استان داریم که به صورت بلوکی مناطق را رصد می کنند و یقیناً این پاسگاه ها به تجهیزات الکترونیکی مجهز خواهند شد. از جمله هواپیماهای بدون سرنشین برای رصد آتش و عکاسی هوایی و قاچاق.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان در ادامه از رفع تصرف 168 هکتار از اراضی ملی بر اساس ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع خبر داد و گفت: 775 پرونده برای این منظور ارسال شده است. همچنین 35 پرونده اعدام و خلع ید در زمینی به مساحت 17.5 هکتار داشتیم.

وی 70 درصد مناطق تصرف شده را جنگلی دانست و افزود: روستاهای استان در محدوده جنگلی یا مجاور آن قرار دارند و بنابراین خرید و فروش اراضی ملی برای تصرف روستاییان توسط افراد غیر بومی تخلف محسوب می شود.

قربانی لرد همچنین از تشکیل 109 پرونده در زمینه تصرف، تخریب، ساخت و ساز سالانه غیرمجاز و … خبر داد. در اراضی ملی که توسط مراجع قضایی در حال رسیدگی و توقیف: از کل اراضی تصرف شده 20 هکتار است. مربوط می شود. با اراضی ساحلی و تالاب ها بوده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.