رکورد طولانی ترین اقامت یک آمریکایی در فضا شکسته شد

زمانی که مارک وندی 11 ماه پیش وارد فضا شد، نمی دانست چقدر از سیاره زمین فاصله خواهد داشت و شاید تصور نمی کرد آنقدر در فضا بماند تا رکوردی را بشکند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانورد آمریکایی ناسا دیروز رکورد طولانی ترین اقامت در فضا را شکست. او رکورد 340 روزه اسکات کلی برای طولانی ترین اقامت یک آمریکایی در فضا را شکست. اقامت او تا 30 مارس ادامه خواهد داشت و انتظار می رود زمانی که به زمین بازگردد، 355 روز را در فضا سپری کند، یعنی کمی کمتر از یک سال کامل.

او در مصاحبه ای با شبکه سی بی اس گفت: مطمئن نبودم که اقامتم تا این حد طولانی باشد، اما می دانستم که این امکان پذیر است.

در 9 آوریل 2021، وندی با فضاپیمای روسی سایوز به فضاپیما رسید. او در آن زمان می‌دانست که حداقل پنج تا شش ماه در آنجا خواهد ماند، که اکنون برای اعضای خدمه اکسپدیشن رایج است. ماموریت آن توسط ناسا در سپتامبر تمدید شد تا به یک گروه فیلمبرداری روسی کمک کند تا از ایستگاه بازدید کنند.

وندی به IBS گفت: «من در فضا هستم تا مطمئن شوم که ایالات متحده حضور مستمری در ایستگاه فضایی دارد.

رکورد طولانی ترین اقامت یک آمریکایی در فضا شکسته شد

ماندن در فضا همچنین به ناسا این فرصت را داد تا بیاموزد که چگونه فضانوردان برای مدت طولانی تری با زندگی در عالم کوچک سازگار شدند.

وندهی تنها عضو خدمه اکسپدیشن 66 در ایستگاه نیست که روز سه شنبه برای سیصد و چهل و چهارمین روز وارد فضا شد.

فضانورد Roscasmus Piotr Dobrow برای مدت مشابهی در فضا بوده است. با این حال، بر خلاف آمریکایی ها، روس ها ماموریت های فضایی طولانی تری داشته اند. سه فضانورد موسی ماناروف، ولادیمیر تیتوف و والری پولیاکوف رکوردهای بالاتری دارند.

پولیاکوف نزدیک به 30 سال پیش طولانی ترین ماموریت فضایی تاریخ را انجام داد. او اولین کسی بود که یک سال تمام را در فضا گذراند.

او همچنین در فضا مدیتیشن می کند. او می گوید: «تصمیم گرفتم این کار را جلوی بزرگترین پنجره انجام دهم. بنابراین هر روز صبح 20 دقیقه می نشینند و ستاره ها را تماشا می کنند تا اینکه خدمه دیگر از خواب بیدار شوند و چراغ ها روشن شود.

رکورد طولانی ترین اقامت یک آمریکایی در فضا شکسته شد

وندی می گوید که سخت ترین قسمت ماندن در فضا محدود شدن به ایستگاه فضایی و دوری از خانواده است. وندی، سرهنگ بازنشسته ارتش ایالات متحده، گفت: “من از این منظر به این موضوع نگاه می کنم که بسیاری از سربازان باید به طور منظم از خانواده خود دور باشند، بنابراین من خیلی ناراحت نمی شوم.” وی همچنین تاکید کرد که می تواند بیشتر در فضا بماند اما در صورت لزوم گفت: اگر می گفت باید بیشتر بمانم با کمال میل این کار را انجام می دادم اما داوطلب نمی شوم بیشتر در فضا بمانم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکای طبیعت، بازوهای قوی منابع طبیعی برای حفاظت

ایسنا/ مازندران فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر بیان کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.