زندگی در هوا! – ایسنا


ایسنا/ خراسان رضوی فیلم سینمایی «شوی ترومن» داستان مردی به نام ترومن است که بدون اطلاع او به صورت 24 ساعته از یک شبکه تلویزیونی با میلیون ها بیننده پخش می شود.

«نمایش ترومن» یک فیلم کمدی-درام استرالیایی محصول سال ۱۹۹۸ به کارگردانی پیتر ویر است. این فیلم در یک محیط علمی تخیلی اتفاق می افتد، نه چندان دور از آینده، فیلمنامه توسط اندرو نیکول نوشته شد و نامزدی اسکار را برای او به ارمغان آورد. جیم کری، اد هریس، لورا لینی و نوح آمریکا در این فیلم بازی می کنند.

پیتر ویر فیلمساز مشهور استرالیایی است که بیشتر آثار خود را در ایالات متحده تولید کرده است. «نمایش ترومن» یکی از شناخته شده ترین فیلم های پیتر ویر است که برای کارگردانی این فیلم برنده جایزه بفتا شد. «انجمن شاعران مرده» (1368) و «بی باک» (1372) از دیگر فیلم های مهم این کارگردان 76 ساله هستند.

جیم کری بازیگر، کمدین و نویسنده سرشناس کانادایی که بیشتر به خاطر سبک مشت پرانرژی اش شناخته می شود، نقش ترومن را در نمایش ترومن بازی خواهد کرد. کری سال هاست که در سراسر جهان به عنوان یک کمدین مشهور و محبوب شناخته می شود و برای بازی در این فیلم برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است. “احمق و احمقتر” (1994)، “پسر کابلی” (1996) و “درخشش ابدی یک ذهن پاک” (2004) همگی بخشی از کارنامه هنری کری به عنوان یک بازیگر هستند که او در آن مهارت داشت.

این فیلم داستان مردی به نام ترومن را روایت می کند که از بدو تولد بدون اطلاع از ماجرا، 24 ساعته از یک شبکه تلویزیونی برای میلیون ها بیننده در سراسر جهان پخش می شود. داستان از آنجا شروع می شود که ترومن پس از داشتن یک روال روزمره در زندگی کاذب خود شک می کند که زندگی او دروغین است.

«نمایش ترومن» فیلمی کمدی با مضمونی فلسفی است که فیلمساز با استفاده از رسانه و مولفه های آن سعی می کند پرسش های فلسفی خود را در دنیایی کاذب چارچوب بندی کند و مخاطب را با این آگاهی از این دنیای خیالی در انتظار نگه دارد. تمام دنیایی که ترومن در آن زندگی می کند دروغ است و حتی همسر و بهترین دوستش هم به او علاقه ای ندارند، آنها فقط بازیگران دنیای ترومن هستند. در نهایت ترومن برای فرار از دنیای خیالی و رسیدن به دنیای واقعی باید با همه انسان ها مبارزه کند.

ترومن شو توسط کاربران پایگاه اینترنتی فیلم های اینترنتی دارای امتیاز 8.6 از 10 است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.