سفر به نوروز، جنبه های جدید تاج و نگرانی از امواج احتمالی آینده


ایسنا/ البرز یک مقام ارشد دولتی در شهرستان البرز گفت: تعداد سفرهای داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی بسیار قابل توجه است، بنابراین باید برای مقابله با امواج احتمالی اپیدمی کرونا آمادگی لازم را داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد استانی مبارزه با ولیعهد که روز یکشنبه 7 فروردین ماه در سالن شهدای استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه مدارس و دانشگاه ها باید حضوری فعالیت کنند، افزود: علاوه بر این نیاز به استفاده از سیستم تهویه مدرسه، با باز گذاشتن در و پنجره ها می توان از هوای آزاد استفاده کرد.

وی ادامه داد: طرح ویژه ساخت 100 مدرسه در استان باید با مشارکت دولت و خیرین اجرایی شود و در این راستا لازم است استانداران در اسرع وقت مکان های مورد نظر را شناسایی و اعلام کنند.

عبداللهی با اشاره به وضعیت تاج البرز گفت: در سایر کشورها نمی توان ثبات این شرایط را تضمین کرد.

وی افزود: 94 درصد جمعیت استان نوبت اول واکسن، 89 درصد نوبت دوم و 49 درصد نوبت سوم واکسن کرونا دریافت کردند که باید با اطلاع رسانی و متقاعد کردن مردم تسریع شود تا جایی که از شیوع اپیدمی تاج.”

استاندار البرز گفت: تعداد سفرهای داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی بسیار چشمگیر است بنابراین باید آمادگی مقابله با امواج احتمالی اپیدمی کرونا را داشته باشیم.

وی افزود: تاج هنوز وجود دارد و نباید با عادی سازی و به تعویق انداختن واکسیناسیون سلامت خود و جامعه را به خطر بیندازیم.

عبداللهی گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید مردم را از مسائل جدید و خطراتی که با عادی سازی و عدم واکسیناسیون تهدید می کند، آگاه کنند.

وی افزود: در این راستا ائمه جمعه و جماعات و فضاهای تبلیغی شهرستان نیز تاثیر عمده ای در تربیت مردم دارند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.