سوریه: آمریکا و اسرائیل برای نابودی فلسطین توطئه می کنند


وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد که کشورش همواره متعهد شده است که از مردم فلسطین از جمله آوارگان سوری برای کاهش مشکلات آنها به ویژه با توجه به فشارهای گسترده اشغالگران اسرائیلی و حامیان غربی آنها حمایت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه در دیدار با فیلیپ لازارینی، کمیسر عالی آژانس نجات و به کارگیری آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت: سوریه بسیار نگران است. تحولات جاری در شهر اورشلیم اشغالی.» از جمله جنایات نظامیان اسرائیلی در این شهر از آغاز ماه مبارک رمضان، حملات وحشیانه آنها به مومنان و زخمی شدن صدها فلسطینی در این مکان مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی برای نابودی مشکل فلسطین و حقوق مسلم فلسطینی ها توطئه می کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه تاکید کرد که رژیم صهیونیستی علیه مؤمنان فلسطینی مرتکب جنایات سازماندهی شده است. وی گفت: این جنایات از ابتدای ماه مبارک رمضان تشدید شده است.

فیصل مقداد گفت: جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به ویژه در مسجد الاقصی با حمایت صریح و بی چون و چرای آمریکا در حال انجام است. جامعه جهانی نیز در این زمینه سکوت کرده است.

وزیر امور خارجه سوریه در این دیدار تاکید کرد که کشورش تمامی امکانات و حمایت های لازم را از آنروا برای انجام مسئولیت های خود، تضمین ادامه زندگی شرافتمندانه فلسطینی های مقیم سوریه و همکاری های موجود بین سوریه و آنروا فراهم خواهد کرد. بر اساس اصل اعتماد و اعتقاد به اهمیت دفاع از حقوق فلسطینی ها تقویت می شود.

وی افزود: البته همکاری نهادهای ذیربط سوریه با آژانس آنروا مثمر ثمر بوده و در بازگشایی مدارس و ساماندهی مراکز درمانی موفق بوده است.

در این دیدار، لازارینی از تلاش های آنروا و دبیرخانه سازمان ملل متحد برای رسیدگی به بحران مالی آژانس، استفاده از منابع مالی و تشویق برخی کشورهای کمک کننده برای افزایش حمایت از آژانس در ادامه کار با آوارگان فلسطینی قدردانی کرد. سوریه برای انجام مسئولیت های خود از جمله حمایت از آوارگان فلسطینی، بازگشایی مدارس و مراکز خدماتی در سوریه، تسهیلاتی را در این راستا به UNRWA ارائه کرده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.