سومین نشست عمومی حزب جمهوری خواه برگزار می شود


دبیرکل حزب جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه این حزب در اکثر استان های کشور دفاتری راه اندازی کرده است، گفت: سومین مجمع عمومی این حزب در ماه آینده برگزار می شود.

رسول منتجب نیا در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در دنیای امروز حزب یکی از ارکان اصلی جامعه است و در سنت کشورهای دموکراتیک به دولت در سایه معروف است، گفت: این حزب یکی از ارکان اصلی جامعه است. وظیفه اصلی احزاب جذب و تربیت کادر سیاسی و نظارت بر عملکرد دولت ها و نیز تهیه و تدوین برنامه مدیریتی بهینه برای کشور است.

وی در ادامه با انتقاد از عدم درک ضرورت احزاب و عدم ایفای نقش احزاب خاطرنشان کرد: حزب جمهوری اسلامی ایران بیش از دو سال پیش اولین مجمع عمومی خود را برگزار کرد و به برگزاری آن ادامه خواهیم داد. مجلس سوم ماه فعالیت های درون حزبی مانند برگزاری مجمع عمومی، جلسات شورای مرکزی، انتخاب احزاب، تشکیل واحدها و دفاتر استانی و یا انجام شده یا در حال انجام است. ما در اکثر استان ها دفاتر حزبی راه اندازی کرده ایم.

این فعال سیاسی ادامه داد: دفاتر مختلف احزاب وظایف مختلفی از جمله نظارت بر دستگاه های حاکمیتی دارند، به عنوان مثال دفتر اقتصادی حزب بر برنامه ها و نظام اقتصادی کشور نظارت دارد و تحلیل های خود را به حزب ارائه می کند. بیانیه یا اخطار توسط طرف مطرح می شود. در سایر دفاتر احزاب هم همینطور.

منتجب نیا با بیان اینکه نظارت حزب با انتقاد و حمایت همراه است، گفت: علاوه بر نقد، برنامه ها و پیشنهادهایی نیز ارائه می کنیم. عناصر حکومتی نیز باید پذیرای نقد باشند. به هر حال حزب رابط مردم و حکومت است و می تواند مطالبات مردم را به دولت منتقل کند و افکار عمومی را رهبری کند و در مقابل جامعه پاسخگو باشد.

دبیرکل حزب جمهوری اسلامی ایران افزود: احزاب ما باید به وظایف خود بازگردند. مردم به احزاب نگاه می کنند، به یک شعبه رای گیری نگاه می کنند زیرا احزاب در طول سال کاری به مشکلات جامعه ندارند و فقط حول و حوش انتخابات فعال هستند. این روش خود قطعات را ضعیف می کند. مهمانی ها باید در شادی و ناراحتی با مردم باشند. ما در حزب جمهوری چنین رویکردی داریم و تا جایی که توانسته ایم در صحنه های مختلف در کنار مردم بوده ایم و نظرات خود را به مسئولان داده ایم.

وی ادامه داد: پس از حوادث افغانستان و روی کار آمدن طالبان در این کشور درخواست تجمع قانونی کردیم اما وزارت امور خارجه و کشور نه تایید کرد و نه اجازه داد. در حالی که مسئولان به ویژه وزارت کشور باید اجازه ورود احزاب را به صحنه بدهند. بتواند درخواست های مردم را به صورت منضبط و قانونی منتقل کند. اگر این اتفاق نیفتد، مطالبات مردم خاکستر می شود، بنابراین هر دو طرف باید به وظایف خود عمل کنند و مسئولان باید زمینه را برای ایفای نقش احزاب فراهم کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.