سید حسن خمینی: از گذشته درس بگیریم، از گذشته نه


سید حسن خمینی در مراسم تحویل محراب حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد: اول اینکه از گذشته درس بگیریم اما در گذشته نمانیم و دوم به فکر آینده باشیم، تصمیم بگیریم، مصمم باشیم. . و او می خواست که انشاءالله روزی بتوانیم و اتفاقات خوبی در پیش داریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در مراسم تحویل محراب حضرت امام خمینی (ره) با تبریک اعیاد نوروز و اعیاد شعبانیه گفت: باید دارای یک ویژگی و دارایی بزرگ با او. شاید یکی از فلسفه‌هایی که در روایات ما وجود دارد و مردم را تشویق می‌کند تا با هم بمانند و روزها را با هم بگذرانند، عید باشد، به آنچه در آن روز بر سرشان آمده فکر کنند و برای آینده برنامه ریزی کنند.

امام یادگار یادآور شد: سالی پر از خوبی، بدی، عبادت، اشتباه، موفقیت و ضعف بر همه ما گذشت. این لحظات و البته هر لحظه با خودمان و در جمع دوستان به این فکر کنیم که چه بلایی سرمان آمده که می توانست بهتر باشد. آنچه را خدای متعال به ما داد ما سزاوار آن نبودیم، اما خداوند به لطف و کرامت خود به ما عطا کرد.

وی افزود: چه خطراتی ممکن بود برای ما پیش بیاید و بدون اینکه خودمان بدانیم به دنبال آنها بودیم. این بیماری شوم چقدر از دوستان و آشنایان ما گرفته که به خواست خدا به پایانش نزدیک شده ایم؟ او می توانست ما را هم بگیرد و خداوند ما را با عزت خود زندگی بخشید و به لطف خود ما را لایق بقا قرار داد.

سید حسن خمینی گفت: سال 1400 با همه فراز و نشیب هایش گذشت و نشان از پایان عمر اوست. خوب یا بد، هر چه پیش روی ما بیاید از بین خواهد رفت. “آه، آهنگی که مردم به یاد دارند.” آه اگر روزهایی که پشت سر می گذاریم روزهایی برای افتخار باشد. اول اینکه از گذشته درس بگیریم اما در گذشته نمانیم و دوم اینکه به آینده فکر کنیم، تصمیم بگیریم، مصمم و اراده کنیم تا انشاءالله روزها و اتفاقات خوبی در پیش داشته باشیم.

وی با اشاره به یاد و خاطره یاران امام و درگذشتگان سال گذشته از جمله حجت الاسلام والمسلمین محتشمی پور و حجت الاسلام والمسلمین جلالی خمینی گفت: به دست راست پدر و مادرش به خدا سوگند که این سال خوبی برای ماست و دشمنان این مملکت، دشمنان اسلام و دشمنان مکتب پیامبر(ص) و اهل بیت پیامبر(ص) موفق نباشند و ما همچنان پیروی کنیم. راه امام و شهدا و راه منور پیامبر (ص) و اهل بیت سالی برای همه ملت ایران.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.