شخصیت‌های برجسته هویت ملی و فرهنگی زنجان هستند


ایسنا/ زنجان نماینده ولی فقیه استان زنجان گفت: شخصیت های برجسته استان زنجان سند هویت ملی و فرهنگی ما هستند.

آیت الله علی خاتمی ظهر امروز (8 خرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان با اشاره به اهمیت معرفی چهره های شاخص استانی به ویژه برای نسل جوان، اظهار داشت: توجه به اکوسیستم فرهنگی، طبق سال های گذشته، مرداد ماه هشتم مصادف با روز شیخ شهاب الدین سهرودی در تقویم ملی استان زنجان ثبت شده است. نام مرکز استان نیز به نام مبارک شهید شهریاری تصویب شد.

وی با انتقاد از ناشناخته ماندن مفاخر و چهره های شاخص استان زنجان، افزود: دستاوردها و خدمات شهید مجید شهریاری در 30 سال آینده بیش از امروز آشکار خواهد شد. زیرا او نه تنها در تولید علم، بلکه در بعد ظاهری و معنوی نیز برجسته بود. در واقع این دانشمند بزرگ شهید علم و دانش بود.

امام جمعه زنجان در مورد شیخ عبدالکریم زنجانی از علمای شیعه فرمودند: ما شخصیت های بزرگی را می شناسیم اما این دانشمند و دانشمند بدبخت ناشناخته مانده است. هیچ یک از جوانان و حتی کارشناسان حقایق این دنیای شگفت انگیز را نمی دانند. این شخصیت برجسته کلامی به موضوع وحدت بین ادیان توجه ویژه داشت و از متفکران حوزه فلسفه و علوم عقلی بود.

شهردار زنجان نیز در این نشست با بیان اینکه سرود سلام فرمانده به پایان نرسیده و با استقبال کم نظیر مردم زنجان مواجه شد، گفت:

علیرضا فیروزفر با تاکید بر اینکه شهرداری و حسینیه اعظم زنجان به همراه جبهه های مردمی این تجمع بزرگ فرهنگی را در یک ماه گذشته برنامه ریزی کرده بودند، گفت: با حضور بالغ بر 100 هزار نفر از مردم شریف و انقلابی استان، مردم عزیز زنجان با شور و درایت حسینی در کنار فعالان فرهنگی و همچنین با حضور مداحان اهل بیت بدون مشکل با حمایت مالی شهرداری و حسینی بزرگ زنجان حضور یافت. و امسال پس از دو سال وقفه شاهد تجلی عشق در روز عباس خواهیم بود.

در ادامه این جلسه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان نیز با تاکید بر راه اندازی سالن منزلت فرهنگی در استان زنجان گفت: در زمینه مسائل فرهنگی از نظر آماری و آماری بد عمل کرده ام. آمار دقیقی در حوزه اطلاع رسانی نداریم بنابراین تصمیمات و عملیات درست در برنامه های فرهنگی اتفاق نمی افتد.

حجت الاسلام سعید احمدی با اشاره به اینکه در بیانات مقام معظم رهبری ساماندهی این موضوع نیز در دستور کار قرار گرفت، یادآور شد: از این رو اتاق تعیین وضعیت باید با همکاری دستگاه های ذیربط برای بررسی داده های استان تشکیل شود. زیرا داشتن اطلاعات کافی از نظر فرهنگی، فکری و سیاسی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات برای راه اندازی این کارگروه و ارائه این اطلاعات اقداماتی را انجام داده است، افزود: در این نظرسنجی ملی 20 نکته فرهنگی را در 14 موضوع فرهنگی به ضرر تبلیغات اسلامی، آمار و اطلاعات در سطح ملی شناسایی کرده ایم. . سطح با ضریب خطا کمتر برآورد شد که ما مسائل فرهنگی را برای بهبود و نتیجه گیری صحیح در بخش استانی به همه ارگان های ذیربط ارائه خواهیم کرد.

این مقام مسئول با انتقاد از اینکه در استان زنجان اقدام خوبی در زمینه مسائل فرهنگی صورت نگرفته است، افزود: با داده ها و آمار می توان اکوسیستم های فرهنگی و علایق و سلایق مردم را شناسایی کرد.

در این جلسه گزارش های پنج کمیسیون تشکیل شده توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی ارائه شد و همچنین تشکیل تالار وضعیت استانداری در دستور کار قرار گرفت.

محسن افشارچی استاندار زنجان نیز در پایان این نشست گفت: مشکلات اقتصادی راه حل دارد اما حل مشکلات فرهنگی سخت است و باید در این زمینه به دنبال راهکارهای اساسی برای ارتقای رشد فرهنگ ایرانی اسلامی باشیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.