شرکای طبیعت، بازوهای قوی منابع طبیعی برای حفاظت

ایسنا/ مازندران فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر بیان کرد: . استفاده صحیح و مطلوب از منابع طبیعی. تضمین و جلوگیری از تخریب و اشغال آنها.

محسن مرادی صادق در نشست همیاری طبیعت اظهار کرد: منابع طبیعی متعلق به افراد یا افراد نیست بلکه متعلق به همه افراد جامعه است و همه ما در قبال جنگل ها و مراتع مسئولیم.

مرادی گفت: پنج راهکار یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور شامل برنامه‌های فرهنگ‌سازی محوری، مشارکت مردمی، تعامل بیرونی و انسجام درونی، بهسازی و تقویت یگان حفاظت است که مطابق با برنامه‌های سازمان منابع طبیعی است. وزارت آموزش و پرورش و ترویج.” بازی منابع طبیعی

کاوه جوادی، رئیس اداره آموزش و ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی مازندران در این نشست گفت: برای مشارکت مردم در حفظ و احیای منابع طبیعی، بیش از 3500 دوستدار طبیعت به صورت داوطلبانه در استان آنها سازماندهی شده اند.

جوادی طرح همیاران طبیعت را یکی از پروژه های موفق این سازمان برای مدیریت منابع طبیعی و حوزه های آبخیز در ترویج و آموزش جوامع محلی دانست و گفت: همیاران طبیعت از اقشار مختلف و دوستداران طبیعت و منابع طبیعی هستند و خدمات ارائه می دهند، مروج. و محافظ هایی که انجام می دهند.

شرکای طبیعت، بازوهای قوی منابع طبیعی برای حفاظت

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار جامعه، جذب مردم برای مشارکت در حفاظت، احیاء و توسعه منابع طبیعی، ساماندهی علاقه مندان و دوستداران منابع طبیعی، دانش آموزان، شوراهای اسلامی، دهیاران، بسیجیان و غیره. لایه های جامعه در قالب شرکای طبیعی یکی از اهداف جذب شرکای طبیعی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب استان مازندران است.

در جای دیگر علی علیزاده معاون آموزش و گسترش و مشارکت های مردمی اداره کل به تشریح بند (ب) ماده 29 قانون تأمین مستمر توسعه پرداخت و گفت: مشارکت مردم و فعالیت آنها در بهره برداری از منابع طبیعی. ” در اجرای ماده ۲۹ قانون، احکام توسعه دائمی کشور با اولویت ذی نفعان، مردم و سازمان ها تعریف شده است.

علیزاده در ادامه اظهار داشت: بر اساس بند ب ماده ۲۹ قانون حفاظت از منابع طبیعی، جوامع محلی و کمک های طبیعی و فارغ التحصیلان منابع طبیعی و محیط زیست می توانند در برخی موارد مشارکت فعال داشته باشند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.