شیوع: اثرات اصلاح نظام یارانه مربوطه قابل کنترل است


عضوکمیسیون مشورتی اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش قیمت کالاها و خدمات در نتیجه اجرای طرح اصلاح نظام هدفمندی یارانه ها شد و گفت: اقتصاد. و حذف شود و جامعه بتواند با آن کنار بیاید.

مهدی طغیانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تاثیر اجرای طرح دموکراتیزه سازی و توزیع عادلانه یارانه کالاهای اساسی بر قیمت سایر کالاها، اظهار کرد: بدون شک هرگونه تغییر در قیمت کالاها خواهد بود. اثر متقابل بر سایر کالاها. آنچه ما داریم این است که این اثرات متقابل را می توان بعد از تثبیت اقتصاد کنترل کرد و در اقتصاد حل و فصل کرد و جامعه از عهده آن بربیاید.

وی افزود: وقتی کالایی در اقتصاد گران می‌شود، اثرات متقابل آن بر همه کالاها می‌گذارد. اما اگر این نوسانات قیمتی با شور و نشاط و تقاضای انبوه و رفتار هیجانی انتظارات تورمی در بازارها همراه نباشد، مقدار آن زیاد و قابل توجه نخواهد بود.

وی گفت: آنچه در قالب یارانه به افراد پرداخت می شود بخشی از این آثار متقابل را جبران کرده است.

طغیانی همچنین با اشاره به تاثیر اجرای طرح مردمی شدن یارانه ها بر بازار ارز گفت: افزایش قیمت ارز تا حدودی طبیعی است. همچنین نباید همه تغییرات در بازار ارز را در یک برنامه عمدی قرار دهیم. چرا که این افزایش قیمت دلایل دیگری نیز دارد و این بازار فرمول های خاص خود را دارد.

وی گفت: به طور کلی بازار ارز قابل کنترل است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.