عدم سواد سایبری والدین؛ زنگ هشدار برای کودکان


ایسنا/ چهارمحال و بختیاری رئیس دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در چهارمحال و بختیاری گفت: برای جلوگیری از فرسودگی فضای مجازی به نسل کودک و نوجوان، این فضا و استفاده از آن باید توسط والدین مدیریت شود.

یزدان یگانگی در گفت وگو با ایسنا، درباره لزوم حمایت از کودکان در فضای مجازی و راهکارهای آن، اظهار کرد: امروزه شاهد استفاده روزافزون از فضای مجازی توسط تمامی افراد جامعه اعم از کودکان و نوجوانان هستیم که درصدی از سوی کاربران این فضای مجازی افزایش یافته است. فضا. ” تخصیص می دهند و این موضوع می تواند باعث آسیب به این نسل شود.

رئیس دفتر استانی فضای مجازی سراج چهارمحال و بختیاری افزود: کودکان و نوجوانان از حساس ترین گروه های سنی هر جامعه هستند و توجه به آموزش این نسل در زمینه های مختلف و سلامت جسمی و روحی آنها بسیار است. مهم است.”

وی ادامه داد: آسیب های جسمی یکی از مواردی است که کودکان و نوجوانان به دلیل استفاده نادرست از فضای مجازی درگیر آن می شوند، مثلا خشکی چشم، آسیب نخاع و گردن، کم تحرکی و در نتیجه افزایش وزن و… از جمله آسیب هایی است که فضای مجازی می تواند بر نسل کودک و نوجوان داشته باشد و اگر اقدامات پیشگیرانه موثری در این زمینه صورت نگیرد، می تواند آثار و آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد کند که حتی در بزرگسالی نیز می تواند فرد را همراهی کند.

وی گفت: یکی از آسیب های فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان، مسائل مربوط به سلامت روان است. به عنوان مثال تماشای صحنه های خشن یا مبتذل باعث بروز مشکلاتی مانند گوشه گیری، پرخاشگری، بلوغ زودرس و … خواهد شد. و متأسفانه بسیاری از آنها روانی هستند. تروماها به تدریج زندگی و رفتار افراد را تحت تأثیر قرار می دهد، یعنی به مرور زمان، آسیب های طولانی مدت شرایط و رفتار فرد را تغییر می دهد و زندگی او را تحت تأثیر قرار می دهد و فرد دچار انزوا، اضطراب، افت تحصیلی و … می شود.

رئیس دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در چهارمحال و بختیاری افزود: البته نباید صرفاً نگاه مضر به فضای مجازی داشت و باید پذیرفت که زندگی دومی در فضای مجازی برای همه مردم شکل گرفته است، پس برچسب ها . باید در این فضا آموزش داده شود …

وی افزود: برای جلوگیری از زوال فضای مجازی بر نسل کودک و نوجوان، این فضا و استفاده از آن باید توسط والدین مدیریت شود که برای ارتقای سطح آگاهی و اطلاعات والدین ضروری است. در واقع بچه ها نباید از والدینشان باسوادتر باشند.» زیرا این یک زنگ خطر جدی است و کودک می تواند والدین خود را فریب دهد.

یگانگی خاطرنشان کرد: والدین می توانند برای جلوگیری از آسیب جسمی به کودکان و نوجوانان ساعات محدود و مشخصی را برای استفاده فرزندشان از فضای مجازی در نظر بگیرند و همچنین پس از پایان این ساعات فعالیت های بدنی خاصی را برای او در نظر بگیرند.

رئیس دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در چهارمحال و بختیاری گفت: فضای مجازی. حدس بزن چی شده.

وی افزود: هدف قرار دادن استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی به معنای جلوگیری از استفاده بیهوده آنها از سایت ها و نرم افزارهای مختلف است و نرم افزارهای مورد استفاده یا انیمیشن هایی که به دنبال انتخاب و معرفی آن توسط والدین است، برای کودکان در تمام سنین است. والدین بالاتر می توانند آنها را به سمت یادگیری برنامه های کاربردی در تولید محتوا سوق دهند و در نتیجه استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی را کنترل کنند و همچنین فرصت های یادگیری را فراهم کنند.

یگانگی ادامه داد: بنابراین باید به این موضوع که کودکان و نوجوانان چگونه از فضای مجازی استفاده می کنند با دقت، حساب و کتاب و حساسیت پرداخته شود چرا که این سنین از حساسیت های ویژه ای برخوردار هستند اما در مجموع با انجام اقدامات فوق می توان از روش های صحیح و کافی استفاده کرد. . فضای مجازی توسط کودکان و نوجوانان اداره می شود و آسیب ها در این حوزه کم است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.